Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>

Bomba witaminowa na włosy i twarz - maseczka jajeczna!

Obrazek

Jajka to produkty pełne niespodzianek. Chodzi o walory nie tylko kulinarne, ale także kosmetyczne. Często zapominamy o tych właściwościach, a szkoda! Jajka to prawdziwa bomba witaminowa!

30 grudnia 2022, 07:38

To dlatego w kosmetykach możemy w składzie znaleźć jajeczne elementy. Mogą kryć się pod nazwą:

  • żółtko jaja – Egg protein (proteiny jajeczne), Hydrolyzed Egg Protein (hydrolizowane proteiny jajeczne), Egg yolk extract (ekstrakt z żółtka),
  • białko jaja – Albumen, Hydrolyzed Albumen,
  • całe jajo – Egg powder (proszek jajeczny),
  • skorupki jaj – Hydrolyzed egg shell (hydrolizowane skorupki jaj).

Co zawierają jaja?

Jaja to świetne źródło kwasów omega, białka z niezbędną dawką aminokwasów, a także witamin: z grupy B, A, D, E i K. Ponadto, w żółtku znajdziemy sód, żelazo, cynk, fosfor, potas, selen i siarkę. Strategicznymi dla urody składnikami są luteina, lecytyna i beta-karoten.

  • Luteina regeneruje skórę, ma działanie kojące i niwelujące wszelkie opuchlizny.
  • Lecytyna nawilża i wygładza, odżywia, wyrównuje i zregeneruje cerę, stanowi ochronę przed działaniem wolnych rodników, czyli wydłuża młodość skóry.
  • Beta-karoten daje świetną baterię przed negatywnym wpływem promieniowania UVA i UVB. Ma też działanie antyoksydacyjne.

Jeżeli chcesz zobaczyć, jak zrobić maseczkę na twarz lub maskę na włosy zajrzyj po więcej na halowies.pl


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)