StoryEditor

Rusza Akademia Kulinarno-Dietetyczna

Już w lutym obędzie się pierwszy wykład on-line w ramach Akademii Kulinarno-Dietetycznej. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi do udziału zaprasza koła gospodyń wiejskich. 
21.01.2021., 18:01h
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi wraz z Polskim Towarzystwem Dietetycznym uruchamia Akademię Kulinarno-Dietetyczną. Inauguracyjny wykład odbędzie się już w lutym 2021 roku, na razie w formie online. Celem Akademii jest edukacja i oświata z zakresu żywienia, tradycji i sztuki kulinarnej oraz dietetyki, kierowana do różnych grup odbiorców. Do uczestnictwa w Akademii Instytut zaprasza m.in. członkinie KGW. W ramach inicjatywy będą organizowane wykłady w formie stacjonarnej oraz multimedialnej, webinaria, a gdy zostaną cofnięte obostrzenia COVID-19 – również wspólne szkolenia oraz warsztaty.
Zadaniami Akademii, będą takie działania jak:

Kształtowanie kultury niematerialnej i zachowanie tradycji kuchni polskiej w tym kuchni regionalnych ze szczególnym uwzględnieniem kuchni szlacheckiej i chłopskiej/wiejskiej.
Wsparcie polskiej tradycji kulinarnej nowoczesnymi praktykami i wiedzą z zakresu żywienia, dietetyki i towaroznawstwa.

Popularyzowanie dziedzictwa przyrodniczego obszarów wiejskich poprzez przypominanie wiedzy z zakresu ziołolecznictwa i zielarstwa obecnych w tradycji polskiej wsi.

Kultywowanie polskiej tradycji zielarskiej w kulturze kulinarnej i medycynie ludowej.

Promowanie polskiej żywności tradycyjnej i regionalnej.

Prowadzenie działań wspierających promocję tradycyjnych i kulturowych elementów kuchni regionalnej w połączeniu z nowoczesnymi trendami w rolnictwie.

Promowanie zdrowego stylu życia w odniesieniu do polskiej produktów rolnych, leśnych i morskich.

Kształtowanie kultury niematerialnej i zachowanie tradycji leczenia metodami naturalnymi pochodzącymi z lasów, pól i łąk.
Dokumentowanie, gromadzenie i upowszechnianie polskiego dziedzictwa w nawiązaniu do szeroko pojętej medycyny ludowej i pokrewnych jej dziedzin.

Dokumentowanie i upowszechnianie polskiego dziedzictwa kulinarnego w nawiązaniu do historii Polski i jej narodu.
Przekazywanie umiejętności i wiedzy praktycznej z zakresu sztuki kulinarnej, żywienia, dietetyki i towaroznawstwa.


Paulina Janusz-Twardowska
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. kwiecień 2024 15:06