Samodzielne rolniczki

Samodzielne rolniczki

Odwiedziny w gospodarstwach prowadzonych samodzielnie przez kobiety pozwoliły osobiście przekonać się o wyjatkowości kobiet-rolniczek.

r e k l a m a

Funkcjonujący model rodziny: mężczyzna-rolnik i kobieta-opiekunka domowego ogniska z roku na rok okazuje się funkcjonować w coraz mniejszym stopniu. Przyjmuje się, że w kraju mamy ok. 10% gospodarstw prowadzonych samodzielnie przez kobiety. Oprócz tego, należy pamiętać, że 90% pozostałych gospodarstw to nie są miejsca pracy wyłącznie mężczyzn, gdyż to kobiety, w większości z nich, współprowadzą gospodarstwa. 

Dlatego właśnie w marcowym numerze "top agrar Polska" w dziale "Dom i rodzina" zaprezentowane zostały dwa gospopdarwta, które prowadzone sa przez kobiety. Rolniczki, które prowadzą dom, pracują na gospodarstwie , wychowują dzieci oraz są aktywnymi społeczniczkami zgodnie mówią - że dobra organizacja pracy oraz wsparcie ze strony bliskich są bardzo ważne dla samodzielnych kobiet.
ec

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii