Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>

Stawki dofinansowań dla KGW wyższe o 3 tys. zł! Rusza nabór wniosków!

Obrazek

3 kwietnia br. Koła Gospodyń Wiejskich będą się mogły ubiegać o przyznanie środków finansowych z budżetu państwa na prowadzenie działalności statutowej. Stawki sporo wzrosły, zobacz, ile w tym roku otrzyma Twoje KGW!

Dorota Kolasińska2 kwietnia 2023, 09:05

Pula środków na prowadzenie działalności statutowej Kół Gospodyń Wiejskich wzrośnie o 50 mln zł (z 70 do 120 mln zł). KGW może złożyć wniosek w ARiMR już w najbliższy poniedziałek 3 kwietnia 2023. O przyznanie pomocy będą się mogły ubiegać tradycyjnie koła gospodyń wiejskich, które są wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń.

Jakie stawki dofinansowań dla Kół Gospodyń Wiejskich?

Wysokość wsparcia zależy od liczby zapisanych do koła członków.  

  • 8 tys. zł – dla tych liczących nie więcej niż 30 osób, (wcześniej było 5 tys. zł)
  • 9 tys. zł – jeśli liczba ta mieści się w przedziale 31-75 (wcześniej było 6 tys. zł)
  • 10 tys. zł – w przypadku jeszcze liczniejszych kół (wcześniej było 7 tys. zł).

Od tego roku KGW, które nie mają jeszcze nadanego numeru identyfikacyjnego, są zobowiązane do jego uzyskania zanim będą ubiegać się o przyznanie pomocy. Należy w tym celu złożyć wniosek w ARiMR.

- W związku z tym, że przyznane w 2023 r. środki będą przekazywane na rachunek wskazany przez KGW w ewidencji producentów, trzeba upewnić się, że wpisano tam odpowiedni i aktualny numer konta bankowego. Pozostałe warunki przyznawania pomocy finansowej dla kół gospodyń wiejskich pozostają bez zmian. W związku z tym, że pula środków może się wyczerpać wcześniej, nie warto zwlekać z udaniem się do placówek Agencji z dokumentami. Ostatni dzień na złożenie wniosku to, jak w poprzednich latach, 30 września – podaje ARiMR.

Wnioski pojawią się na stronie ARiMR 3 kwietnia.

Oprac. dkol na podst. ARiMR

Fot. FB/KOWRPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)