ARiMR uzna fakturę na współmałżonka

ARiMR uzna fakturę na współmałżonka

Pytanie: Zgodnie z przepisami w przypadku współmałżonków prowadzących wspólnie gospodarstwo rolne, o pomoc w na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" może wystąpić każdy ze współmałżonków, pod warunkiem, że drugi wyrazi na to zgodę. Czy w sytuacji, gdy wnioskodawcą będzie dajmy na to żona (np. ze względu na dodatkowe punkty za kryterium wieku), faktury potwierdzające realizacje inwestycji mogą być wystawione na męża, który rozlicza podatek VAT na zasadach ogólnych?

r e k l a m a

Odpowiedź: Powyższe informacje sugerują, że gospodarstwo rolne jest zarejestrowane na małżonka wnioskodawcy który, jak należy przypuszczać, złożył zgłoszenie rejestracyjne jako podatnik VAT, lecz nie on jest podmiotem ubiegającym się o pomoc. Nie zostało natomiast określone, czy pomiędzy małżonkami ustanowiono rozdzielność majątkową czy też nie, co ma istotne znaczenie w sprawie. Dlatego też, odpowiedź dotyczy przypadku w którym współmałżonek jest podatnikiem podatku VAT (złożył zgłoszenie rejestracyjne w US), lecz nie jest beneficjentem poddziałania typu „Modernizacja (…)” i pomiędzy małżonkami nie ustanowiono rozdzielności majątkowej.

Aby przeczytać ten artykuł musisz być prenumeratorem "top agrar Polska" zalogowanym na portalu www.topagrar.pl.

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł, zaloguj się lub zarejestruj poprzez zakładkę "Logowanie/rejestracja".

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii