Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium

Dofinansowanie na bydło mięsne

Obrazek

Pytanie: Skorzystałem w tym roku z programu Młody Rolnik. Zakupiłem za te pieniądze maszyny do pracy w gospodarstwie rolnym. Rodzice przekazali mi całe gospodarstwo składające się z 20ha gruntów rolnych i 15 krów. Chciałbym się dowiedzieć czy mógłbym skorzystać z nowego rozdania pieniędzy Modernizacja Gospodarstw Rolnych na budowę nowego garażu i powiększenie obory. Przy czym nie chce powiększać pogłowia krów do 25 sztuk. Czy istnieje możliwość zmiany kierunku działalności na chów bydła mięsnego? Jeśli tak to ile sztuk bydła mięsnego musiałbym trzymać?

 

Grzegorz Ignaczewski3 września 2015, 07:25

 

Odpowiedź: Jeżeli zamierza Pan zmienić kierunek produkcji z mlecznego na produkcje bydła mięsnego będzie można ubiegać się o dofinansowanie z nowej „Modernizacji gospodarstw”. W przypadku produkcji bydła mięsnego ważne jest aby na starcie gospodarstwo miało wielkość ekonomiczna przynajmniej 10 tys. euro – co w Pana sytuacji powinno być spełnione. Nie określono jak na razie żadnych wymagań co do ilości bydła mięsnego, które trzeba będzie posiadać w gospodarstwie. Przepisy nowego PROW mówią jednak, że inwestycja będzie musiała przyczynić się do wzrostu wartości dodanej produkcji wytwarzanej w gospodarstwie (wskaźnik GVA) o przynajmniej 10%. Efekt ten ma być weryfikowany na podstawie prowadzonej przez beneficjanta rachunkowości.

 

 

Jeżeli masz pytania odnośnie nowego PROW na lata 2014-2020 napisz do nas na adres prow@topagrar.pl

 Picture of the author
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)