Modernizacja gospodarstw 2018: Kolejnego ciągnika nie kupisz

Modernizacja gospodarstw 2018: Kolejnego ciągnika nie kupisz

Planujesz w zbliżającym naborze złożyć wniosek na "Modernizację gospodarstw" i w ramach tej operacji kupić traktor? Jeśli kupiłeś traktor z poprzedniego PROW-u to możesz się mocno zdziwić...

r e k l a m a

Oferta dla Ciebie
Roczna prenumerata top agrar Polska

Cena

159,00 zł

Pytanie: W rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zasad udzielania pomocy "modernizacji gospodarstw rolnych" z PROW 2014-2020 art. 7, ust. 2, pkt. 2 określa, że pomoc nie obejmuje kosztów nabycia maszyn tego samego rodzaju lub przeznaczenia jak rzeczy nabyte w ramach PROW 2007–2013 – co oznacza ten zapis? Jeżeli zatem beneficjent nabył w ramach PROW 2007-2013 ciągnik rolniczy, to czy z nowego programu nie może ubiegać się o dofinansowanie zakupu ciągnika, czy też z dofinansowania wykluczony jest jedynie zakup ciągnika o zbliżonej mocy jak wcześniej zakupiony?

Odpowiedź: Zgodnie z § 7 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 sierpnia 2015 roku w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. Poz. 1371) pomoc nie obejmuje kosztów nabycia maszyny tego samego rodzaju lub przeznaczenia jak rzeczy nabyte w ramach PROW 2007-2013.

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł, zaloguj się lub zarejestruj poprzez zakładkę "Logowanie/rejestracja".

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii