Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Modernizacja gospodarstw 2018: Kolejnego ciągnika nie kupisz

13.01.2018

Drukuj

Modernizacja gospodarstw 2018: Kolejnego ciągnika nie kupisz

Artykuł płatny

Pytanie: W rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zasad udzielania pomocy "modernizacji gospodarstw rolnych" z PROW 2014-2020 art. 7, ust. 2, pkt. 2 określa, że pomoc nie obejmuje kosztów nabycia maszyn tego samego rodzaju lub przeznaczenia jak rzeczy nabyte w ramach PROW 2007–2013 – co oznacza ten zapis? Jeżeli zatem beneficjent nabył w ramach PROW 2007-2013 ciągnik rolniczy, to czy z nowego programu nie może ubiegać się o dofinansowanie zakupu ciągnika, czy też z dofinansowania wykluczony jest jedynie zakup ciągnika o zbliżonej mocy jak wcześniej zakupiony?

Odpowiedź: Zgodnie z § 7 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 sierpnia 2015 roku w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. Poz. 1371) pomoc nie obejmuje kosztów nabycia maszyny tego samego rodzaju lub przeznaczenia jak rzeczy nabyte w ramach PROW 2007-2013.

Przeczytaj cały artykuł w wersji premium
dla prenumeratorów.

Jeśli jesteś prenumeratorem, lub wykupiłeś dostęp do serwisu - ZALOGUJ SIĘ
Nie masz wykupionego dostępu wybierz jedną z opcji:

Pojedynczy artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Miesięczny dostęp
+ e-wydanie

19,90 zł

/ za miesiąc

Zamawiam

Dla prenumeratorów

0,00 zł

Zaloguj się

Mam już prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii