Łatwiej o dotację na obszarze Natura 2000

Pytanie: Czy gospodarstwa położone na obszarach Natura 2000 mają w nowym PROW jakieś preferencje?

r e k l a m a

 Odpowiedż: Tak. W ramach poddziałania  „Pomoc na inwestycje w gospodarstwach rolnych”, czyli dotychczasowej „Modernizacji gospodarstw” wdrażany będzie program „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”. To działanie będzie wspierać rolnicze wykorzystanie łąk i pastwisk oraz prowadzoną na nich produkcję zwierzęcą, pod warunkiem prowadzenia jej zgodnie z wymogami ochrony środowiska. W ramach tego działania można będzie uzyskać dofinansowanie na trzy główne rodzaje inwestycji:

  • zakup sprzętu do produkcji i zbioru roślin na trwałych użytkach zielonych, w tym urządzeń do usuwania drzew i krzewów oraz selektywnego usuwania chwastów i roślin inwazyjnych,
  • wyposażanie pastwisk,
  • budowa budynków inwentarskich i wyposażenia do produkcji zwierzęcej, ale tyko mające na celu rozwoju chowu zwierząt „trawożernych” (jest to termin użyty w PROW), zapewniających racjonalne wykorzystanie użytków zielonych w gospodarstwie.

Aby zobaczyć całą odpowiedź na powyższe pytanie musisz być Prenumeratorem "top agrar Polska" zalogowanym na naszym portalu topagrar.pl. Jeżeli jeszcze nie masz prenumeraty, możesz ją zamówić korzystając z zakładki Prenumerata

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł, zaloguj się lub zarejestruj poprzez zakładkę "Logowanie/rejestracja".

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii