Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Łatwiej o dotację na obszarze Natura 2000

09.06.2017

Drukuj

Łatwiej o dotację na obszarze Natura 2000

Artykuł płatny

 Odpowiedż: Tak. W ramach poddziałania  „Pomoc na inwestycje w gospodarstwach rolnych”, czyli dotychczasowej „Modernizacji gospodarstw” wdrażany będzie program „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”. To działanie będzie wspierać rolnicze wykorzystanie łąk i pastwisk oraz prowadzoną na nich produkcję zwierzęcą, pod warunkiem prowadzenia jej zgodnie z wymogami ochrony środowiska. W ramach tego działania można będzie uzyskać dofinansowanie na trzy główne rodzaje inwestycji:

  • zakup sprzętu do produkcji i zbioru roślin na trwałych użytkach zielonych, w tym urządzeń do usuwania drzew i krzewów oraz selektywnego usuwania chwastów i roślin inwazyjnych,
  • wyposażanie pastwisk,
  • budowa budynków inwentarskich i wyposażenia do produkcji zwierzęcej, ale tyko mające na celu rozwoju chowu zwierząt „trawożernych” (jest to termin użyty w PROW), zapewniających racjonalne wykorzystanie użytków zielonych w gospodarstwie.

Aby zobaczyć całą odpowiedź na powyższe pytanie musisz być Prenumeratorem "top agrar Polska" zalogowanym na naszym portalu topagrar.pl. Jeżeli jeszcze nie masz prenumeraty, możesz ją zamówić korzystając z zakładki Prenumerata

Przeczytaj cały artykuł w wersji premium dla prenumeratorów.

Jeśli jesteś prenumeratorem, lub wykupiłeś dostęp do serwisu - zaloguj się. Nie masz wykupionego dostępu wybierz jedną z opcji:

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Bezpłatnie z prenumeratą

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii