Młody rolnik a dodatkowa praca zarobkowa

Młody rolnik a dodatkowa praca zarobkowa

Nabór wniosków na przyznanie 100 tys. zł premii dla młodych rolników zbliża się wielkimi krokami i do naszej redakcji spływa coraz więcej zapytań o możliwość skorzystania z tego wsparcia w różnych przypadkach. Nasz redakcyjny ekspert ds. PROW Grzegorz Ignaczewski ma dla Was odpowiedź na kolejne pytanie w tym zakresie.

r e k l a m a

Nasz Czytelnik pyta: Czy po otrzymaniu 100 tys. zł premii dla młodego rolnika istnieje możliwość podjęcia dodatkowej pracy tzn. być ubezpieczonym w ZUS lub czy jest możliwość opłacania KRUS jako młody rolnik i ZUS z racji zatrudnienia? Czy to nie wyklucza otrzymania pomocy z ARiMR?

Odpowiedź: Jeżeli chodzi o ubezpieczenie w KRUS, to na dzień składnia wniosku potencjalny kandydat na młodego rolnika nie musi podlegać takiemu ubezpieczeniu. Zgodnie z rozrządzeniem, młody rolnik musi jednak podlegać ubezpieczeniu w KRUS w pełnym zakresie i z mocy ustawy przez okres 12 miesięcy od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy...

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł, zaloguj się lub zarejestruj poprzez zakładkę "Logowanie/rejestracja".

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii