Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium

Dotacje na OSN

Obrazek

 

Pytanie: Czy gospodarstwa położone na obszarach OSN będą miały w nowym PROW jakieś preferencje?

 

Grzegorz Ignaczewski18 lipca 2015, 12:51

 

Odpowiedź: Tak, ale w ograniczonym zakresie. Dla gospodarstw położonych na takich obszarach przewidziano specjalny program w ramach poddziałania „Pomoc na inwestycje w gospodarstwach rolnych”. Chodzi o „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN”. W tym programie po raz kolejny będzie dostępna pomoc na budowę płyt obornikowych i zbiorników na gnojówkę i gnojowicę. Z pieniędzy będą mogli korzystać rolnicy, których gospodarstwa położone są na OSN i prowadzą produkcję zwierzęcą. Kosztami kwalifikowanymi będą koszty budowy (a także przebudowy lub rozbudowy) urządzeń do gromadzenia, przechowywania i aplikacji nawozów naturalnych oraz przechowywania pasz soczystych oraz koszty ogólne związane z tymi inwestycjami. Z tego działania będzie można otrzymać do 50 tys. zł, również w formie zwrotu do 50% lub 60% (dla młodych rolników) kosztów kwalifikowalnych inwestycji.

Jeżeli masz pytania odnośnie nowego PROW na lata 2014-2020 napisz do nas na adres prow@topagrar.pl

 Picture of the author
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)