Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium

Trzeba udokumentować sprzedaż

Obrazek

Pytanie: Czy prawdą jest, że w nowym rozdaniu „Modernizacji gospodarstw” trzeba będzie udokumentować wielkość ekonomiczną gospodarstwa za pomocą faktur za sprzedaż produktów rolnych?

Grzegorz Ignaczewski10 listopada 2015, 12:37

Odpowiedź: Zgodnie z opublikowanym przez resort rolnictwa projektem rozporządzenia w sprawie nowej „Modernizacji gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020, wielkość ekonomiczna gospodarstwa ustalana będzie na podstawie faktycznych rozmiarów produkcji w gospodarstwie (liczby sztuk zwierząt lub powierzchni zasiewów) i wskaźników standardowej produkcji opracowanych dla każdego rodzaju uprawy czy hodowli, a nie na podstawie faktycznych przychodów ze sprzedaży.
Natomiast we wspomnianym projekcie jest również zapis, zgodnie z którym wnioskodawca dla udowodnienia, że prowadzi zarobkową dzielność rolniczą, będzie musiał przedłożyć faktury potwierdzające dokonanie, w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku, sprzedaży produktów rolnych na kwotę przynajmniej 5 tys. zł. Dokumentami potwierdzającymi takie przychody będą mogły być faktury VAT jak również faktury VAT RR.
gi, fot: Sierszeńska

Jeżeli masz pytania odnośnie nowego PROW na lata 2014-2020 napisz do nas na adres prow@topagrar.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)