Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Szkody łowieckie>

Biała sarna w Nadleśnictwie Giżycko

Obrazek
Białą sarnę albinoskę sfotografował Jan Olchówka, jeden z fotografów dzikiej przyrody. Taka cecha u zwierząt pojawia się raz na kilka lat. Biała sarna wygląda dość dziwnie...
Dorota Kolasińska9 grudnia 2020, 10:35
– Wśród ssaków albinizm stwierdza się raz na około 100 tysięcy urodzeń. U ssaków jeleniowatych żyjących w naszym kraju albinizm występuje niezmiernie rzadko i zazwyczaj spotykany jest prawie wyłącznie u danieli – informuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku. 

Na terenie giżyckiego nadleśnictwa przebywa około 2 tys. saren, z czego jedna wyjątkowa, którą nie trudno zobaczyć, gdyż nie ma ubarwienia ochronnego i można ją wypatrzyć z daleka. Jednak sfotografować, to już nie takie proste. Udało się to jednemu z członków Polskiego Związku Fotografów Przyrody – Janowi Olchówce. 

Albinizm jest ciekawą cechą, ale w naturze, kiedy zwierzę musi się ukrywać przed drapieżnikami, nie jest niczym korzystnym.

Biała sarna wygląda bardzo dziwnie bez klasycznego umaszczenia, ciekawe ile osób podczas spaceru wiedziałoby co to za zwierz. Cecha albinizmu znacznie częściej występuje u danieli niż u saren. 

Oprac. dkol na podst. https://www.bialystok.lasy.gov.pl/
Fot. https://www.bialystok.lasy.gov.pl/Jan Olchówka 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)