Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Szkody łowieckie>

KRIR: Budowa zapory przeciw migracjom dzików rozpoczyna się zbyt późno

Obrazek

Samorząd rolniczy wnioskował do MRIRW o budowę zapory już w 2012 roku...

Dorota Kolasińska3 kwietnia 2018, 09:14
- Biorąc pod uwagę niewystarczające działania w zakresie zwalczania ASF u naszych wschodnich sąsiadów, ogrodzenie w znacznym stopniu przyczyni się do powstrzymania migracji zarażonych dzików, a tym samym pozwoli skuteczniej eliminować napływ chorych  osobników terytorium Polski - pisze na swojej stronie Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych po analizie otrzymanego wieloletniego "Programu budowy zapory zapobiegającej przemieszczaniu się dzików na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w celu zwalczania afrykańskiego pomoru świń na lata 2018-2022".


Jakie uwagi do programu zgłosiła KRIR?


  • Płot powinien być wybudowany w trakcie tego roku, a nie jak zakłada Ministerstwo w ciągu trzech lat oraz bez organizacji przetargu
  • W projekcie zapory nie została uwzględniona granica z Litwą
  • Nadzór budowlany należy poszerzyć o Ministerstwo Środowiska i Obrony Narodowej oraz Lasy Państwowe
  • Ogrodzenie powinno być zabezpieczone fundamentami, aby zwierzęta się nie podkopywały pod siatką

Nie obędzie się bez strat...


Zarząd Krajowej Rady Rolniczej postanowił również wydać opinię na temat samego porojektu ustawy, który powinien być uzupełniony o informacje dotyczące zabezpieczenia rolników przed sankcjami wynikającymi ze zmniejszenia powierzchni gospodarstwa na czas budowy zapory oraz odszkodowań dla rolników z tytułu umożliwienia prac budowlanych na terenach uprawnych. 
dkol/na podst. KRIR


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)