Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Szkody łowieckie>

Odstraszacz dzikich zwierząt, który przerazi każdego! (WIDEO)

Obrazek

Masz problem z dzikami i innymi zwierzętami, które niszczą twoje uprawy, a zwykłe odstraszacze nie spełniają swojego zadania? Do akcji wkracza potworny wilk!

9 kwietnia 2018, 16:41
Zwykłe „strachy na wróble” spełniają swoją rolę tylko do pewnego stopnia. Każda zwierzyna po pewnym czasie wyczuje, że tak naprawdę nic jej nie zagraża i będzie kontynuować niszczenie  rolnikom upraw. Na rynku dostępnych jest wiele bardziej nowoczesnych urządzeń, które próbują rozwiązać ten problem, od metod dźwiękowych, przez drukowane w formacie 3D ptaki drapieżne, aż po taśmy odblaskowe. Jednak Potworny Wilk  (Super Monster Wolf) jest jedyny w swoim rodzaju.

Potworny Wilk jest robotem, kształtem przypominającym wilka, wyposażonym w czujnik ruchu. Kiedy w swojej okolicy wykryje zwierzę, zaczyna z siebie wydawać głośne ryczące dźwięki, a jego głowa wraz z koszmarnymi, świecącymi oczami, obraca się w tą i z powrotem. Dźwięki, które wydaje, niosą się w promieniu ponad jednego kilometra. Mechanizm napędzany jest z panelu solarnego.

Jak podaje spółdzielnia rolnicza z Kisarazu, małego miasta w środkowo-wschodniej Japonii, która przeprowadziła próbę na lokalnych farmach, urządzenie to wydaje się działać. Dziki stanowią tam niemały problem, a po zastosowaniu Potwornego Wilka, odnotowano zauważalny spadek wyrządzonych przez nie szkód. Wynika to po części z tego, że wilki, które wyginęły w tym rejonie są naturalnym wrogiem dzika.

Sprzęt sprawdził się na tyle, że producent postanowił wprowadzić go do masowej produkcji w cenie prawie 5000 dolarów, aczkolwiek będzie go można również wynająć.
Póki co, nie wiadomo jednak, kiedy będzie dostępny poza krajem kwitnącej wiśni.

Zobaczcie sami, jak to wygląda – koniecznie z włączonym dźwiękiem! 

mm
źródło: Modern Farmer
wideo i fot: Youtube, Ruptly


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)