Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Szkody łowieckie>

Odstraszacz dźwiękowy: pomoże uniknąć kolizji z dzikim zwierzęciem. Jak działa i jakie są jego koszty?

Obrazek

Urządzenie trafiło na polski rynek w październiku. Odstraszacz dzikich zwierząt VIONN GO ma przeciwdziałać skutkom wypadków. Odpowiedni dźwięk emitowany z głośnika sygnalizuje zbliżający się pojazd i odstrasza zwierzęta. Urządzenie przeznaczone jest do samochodów osobowych, motocykli i ciężarówek. Jakie są koszty?

Dorota Kolasińska7 października 2022, 10:39

Na polskich drogach dochodzi rocznie nawet do kilkudziesięciu tysięcy wypadków z udziałem dzikich zwierząt. Sytuacje te stanowią śmiertelne zagrożenie dla zwierząt, pasażerów, a ponadto narażają kierowców na znaczne koszty związane z naprawą pojazdów. Wypadki zdarzają się przez cały rok, a statystyki mogą być znacznie większe, gdyż część tego typu zdarzeń nie jest nigdzie zgłaszana.

Odstraszacz zwierząt VIONN GO

Producent urządzenia VIONN zapewnia o niezawodności oferowanego systemu, a w razie wypadku z udziałem zwierząt pokrywa koszty naprawy pojazdu do 10 tys. zł.

Jak podaje producent działanie systemu jest proste. Po uruchomieniu auta wbudowany czujnik włącza system automatycznie. W odróżnieniu od innych tego typu urządzeń, które działają dzięki sile podmuchu powietrza, VIONN GO działa również przy małych prędkościach dzięki wewnętrznemu źródłu zasilania. Urządzenie emituje dźwięk o odpowiedniej częstotliwości, dzięki czemu dociera on do zwierząt z odpowiednim wyprzedzeniem przed nadjechaniem pojazdu. Co niezwykle ważne, dźwięk wydawany przez VIONN GO jest całkowicie bezpieczny dla zwierząt.

System pracuje w każdych warunkach pogodowych, także w trakcie śnieżycy, w temperaturze od -40°C do +60°C.

Okres gwarancji i koszty urządzenia

Producent zapewnia o pełnej skuteczności oferowanego systemu, a w razie kolizji z udziałem zwierzyny pokrywa koszty naprawy pojazdu do kwoty 10 tys. zł.

- Na urządzenie dajemy 2 lata gwarancji. Każde egzemplarz ma swój unikalny numer identyfikacyjny, który należy zarejestrować na stronie internetowej. Po rejestracji kupujący otrzymuje dwuletnią gwarancję rekompensaty szkody spowodowanej kolizją z dzikimi zwierzętami do kwoty 10.000 zł – podkreśla Natasha Chughtai, rzecznika prasowa VIONN GO.

Na stronie vionn.pl można kupić urządzenie, zarejestrować i znaleźć instrukcję montażu. – na której oprócz zakupu i rejestracji urządzenia można również znaleźć instrukcję jego prostego montażu.

Koszt urządzenia to 349 zł.

Oprac. dkol na podst. VIONN

Fot. Envato ElementsPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)