Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Szkody łowieckie>

Problemy z szacowaniem szkód łowieckich. Wilki wypierają dziki z lasu

Trzy miliony dwieście tysięcy złotych wynosiły rocznie odszkodowania wypłacane opolskim rolnikom przez koła łowieckie. Wielkość strat wzrosła, od kiedy rolnicy zwiększyli areał upraw kukurydzy.

4 listopada 2019, 10:20

Panująca kolejny rok susza spowodowała jednak, że na wielu obszarach były problemy z dostępem do wody. Dlatego tam szkód w uprawach nie było. Zwierzyna przemieściła się jednak tam, gdzie wody jest więcej. Tam wyrządza znacznie większe szkody niż w przeszłości. Od ubiegłego roku jednak szkody zaczęły maleć.
 
Wszystko jednak wskazuje na to, że w tym roku szkód też będzie mniej, bo z powodu afrykańskiego pomoru świń od kilku lat odstrzał dzików jest znacznie większy niż w przeszłości.
 
Tegoroczny sezon polowań zbiorowych na grubą zwierzynę rusza jak zwykle w pierwszy weekend po imieninach Huberta, które przypadają trzeciego listopada.
 
O aktualnej sytuacji na południu Polski opowiadają: Józef Walas – Izba Rolnicza w Opolu, Jacek Krzywniak – rolnik z Dziergowic, Marek Bocianowski – nadleśniczy w Nadleśnictwie Prószków oraz Jarosław Kuźmiński – rzecznik prasowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu.


ZOBACZ FILM


Autor: Mariusz DrożdżWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)