Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium

Agritechnica już otwarta

Obrazek

Wczoraj podczas wieczornej gali, Carl-Albrecht Bartmer, prezydent DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze), dokonał oficjalnego otwarcia targów Agritechnica w Hanowerze.

13 listopada 2013, 16:05

Organizatorzy podają, że w tym roku przybyło na nie 2898 wystawców, w tym 1507 z zagranicy. Wśród nich są i polskie firmy. Najliczniejsza delegacja pochodzi z Włoch i ma aż 368 reprezentujących ten kraj przedsiębiorstw. Na kolejnych miejscach są: Holendrzy (117 firm), Chiny i Francja (po 101), Turcja (92), Austria (81), W. Brytania (61) i Polska (58). Nasz wynik jest więc bardzo dobry, zwłaszcza że podobnym co nasz poziomie przybyły delegacje z Danii, Kanady, USA czy Hiszpanii.
Agritechnica słynie z przyznawanych tu złotych i srebrnych medali, o których „top agrar Polska" pisał już szeroko na swych łamach. Co godne podkreślenia, niemal każda z 400 nowości, zgłoszonych przez producentów, polega m.in. na udoskonaleniu elektroniki, przetworników czy oprogramowania.
Niemieccy gospodarze mieli okazję też pochwalić się swoimi wynikami eksportowymi w zakresie techniki rolniczej. Cieszą się oni głównie ze wzrostu sprzedaży na ich największym rynku, jakim jest Francja. Sprzedano tam traktorów i maszyn za 1,65 mld euro, a na drugi co do ważności rynek - do USA, wysłano sprzętu za 0,8 mld euro.
Dostało się za to Rosji. Choć jest ona trzecim rynkiem dla RFN, to jednak wprowadziła ostatnio kwoty przywozowe. To swoista sprzeczność, w związku z niedawni przyjętymi przez ten kraj porozumieniami w ramach WTO. Rosja z jednej strony otwiera się na wolny handel i liberalizację rynku, z drugiej strony unika konkurencji. Cóż, my Polacy do egoistycznych wybryków naszego sąsiada już trochę przywykliśmy...

 Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)