Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Agrotech w Kielcach już od dziś

17.03.2017

Drukuj

Agrotech w Kielcach już od dziś

Artykuł dostępny

Dziś wystartował 23. Agrotech w Kielcach. Impreza potrwa do niedzieli 19 marca. Rolniczemu wydarzeniu towarzyszą 17. Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Leśnej Las-Expo.

r e k l a m aKielecka impreza rolnicza przyciąga z roku na rok coraz większe grono wystawców. W tym roku na powierzchni 63 tys. m kw. ciasno upakowanych maszynami i sprzętem rolniczym swe wyroby prezentuje 700 wystawców z 17 krajów.

Na otwarcie targów przybył minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, delegacje Algierii i Kongo, liczni przedstawiciele instytucji związanych rolnictwem. Lista VIP-ów wyczytana podczas gali otwarciu targów przez pana dr Andrzeja Mochonia, prezesa Targów Kielce – była tak długa, że publiczności zabrakło sił na oklaski…

Minister rolnictwa Algerii stwierdził (na zdjęciu siedzi po prawej k. ministra Jurgiela), że podczas wizyty w naszym kraju zauważył, jak bardzo Polska otwiera się na Afrykę – zaprasza naszą branżę rolno-spożywczą i maszynową do inwestowania w Afryce.

Minister Jurgiel, otwierając targi kieleckie – pierwszy raz podczas swojej ministerialnej kadencji – pogratulował rozwoju imprezy.
– Zawsze przy otwarciu imprezy rolniczej trzeba podkreślić, co minister rolny robi na rzecz branży rolnej. Przypomnę więc, że w 2016 r. nawiązaliśmy współpracę z 27 państwami. Obecnie Polska ma porozumienia zawarte z 74 krajami w zakresie branży rolnej. Algieria w 2017 r. jest dla nas krajem priorytetowym. W strategii przyjętej dla polskiego rolnictwa opieramy się na innowacjach, na dobrej współpracy z biznesem i nauką. W PROW stawiamy na modernizację gospodarstw. Rok 2016 r. odszedł do przeszłości jako rok dekoniunktury – myślę, że teraz już tylko najlepsze przed nami – podkreślił minister.Górą Agrotech
Organizatorzy na każdym kroku podkreślają, że Agrotech są największymi targami rolniczymi w Polsce. Wprawdzie trudno zweryfikować te informacje, ale rozwój targów trwający nieprzerwanie od lat rzeczywiście może budzić zdumienie. To tylko pokazuje, że jeśli targi powiązane są z lokalnym samorządem, wspólnie można wywindować imprezę promującą region na dobry poziom.

Oto niektóre nowości targowe:

  • Case IH – pokazuje czarny Optum 300CVX, który jest zdobywcą tytułu „Traktora Roku 2017”;
  • Deutz Fahr – przywiozła m.in. ciągnik RC Shift nagrodzony tytułem „Traktora Roku 2017” w kategorii „Najlepsze Wzornictwo”;
  • John Deere – prezentuje ofertę dla gospodarstw rodzinnych, w tym ciągniki serii 5R i prasę zwijającą serii 800;
  • Ursus – kusi ofertą traktora C395 Power;
  • New Holland – przedstawia nowość, traktor T7.165 S o dłuższym rozstawie osi i ciągnik T5.120 nagrodzony w konkursie „Traktor Roku 2017” w kategorii „Najlepsza użyteczność”.       pł
 

Read more in the premium version

article icon

Sprawdż za ile kupisz krajowy sprzęt zielonkowy!

Order a premium version

Galeria zdjęć

Dziś wystartował 23. Agrotech w Kielcach. Impreza potrwa do niedzieli 19 marca
Dziś wystartował 23. Agrotech w Kielcach. Impreza potrwa do niedzieli 19 marca
Wśród gości podczas otwarcia targów pojawił się m. in. Jarosław Sachajko (w środku), szef sejmowej komisji rolnictwa...
...oraz minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Po lewej dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.
Bożena Staniak (po prawej), wiceprezes Targów Kielce.
Ursus romansuje z Algierią; planuje wysyłkę 1000 ciągników.
Stoisko redakcji top agrar Polska.
Hala główna targów Agrotech w Kielcach.
Hala główna targów Agrotech w Kielcach.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii