Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

AgroTech w Kielcach – przegląd nowości

16.03.2019

Drukuj

AgroTech w Kielcach – przegląd nowości

Artykuł dostępny

W trakcie tegorocznych targów Agrotech w Kielcach sporo się dzieje, bo każdy z producentów jak najlepiej chce zaprezentować swoje maszyny. Nasz przegląd targowych nowości rozpoczynamy od traktorów.

r e k l a m a

Valtra A
 
Na rynek wchodzą nowe traktory Valtra z serii A. Modele A104 i A114 zostały wzbogacone o nową przekładnię HiTech 4, która umożliwia pracę nawet z prędkością 100 m/h.

Nowa przekładnia powershift w standardzie dla każdego kierunku jazdy oferuje cztery biegi zmieniane pod obciążeniem w czterech zakresach (16/16). Na życzenie nowe Valtry z serii A mogą być wyposażone w skrzynie z 32 przełożeniami w każdym kierunku. Jak podaje producent, prace nad rozwojem przekładni prowadzone były pod kątem uzyskania wysokiej wygody pracy zarówno w warunkach polowych, jak i w zagrodzie.

Polecany artykuł

AgroTech w Kielcach – przegląd nowości

Ładowacz na TUZ

Tur ZT 250 to zawieszany na trójpunktowym układzie pomocnik rolnika. Nieco węższy od tradycyjnych rozwiązań ładowacz waży 525 kg i można go z powodzeniem montować zarówno z przodu jak i z tyłu ciągnika.

New Holland Methane Powered Coccept

Zasilany CNG silnik został opracowany specjalnie do zastosowań rolniczych przez FPT Industrial. 6-cylindrowy silnik zapewnia taką samą moc (180 KM) i moment obrotowy (740 Nm), jak jego standardowy odpowiednik Diesel, taką samą trwałość i odstępy międzyserwisowe - zapewniając jednocześnie oszczędności kosztów eksploatacji, które mogą osiągnąć 30%.

Maschio Gaspardo Chrono

Chrono to nowa technologia szybkiego siewu, opatentowany system opracowany przez firmę Maschio Gaspardo, który zwiększa produktywność siewników precyzyjnych o ponad 50%, zachowując wysoką dokładność wysiewu nasion do nasion.System  składa się z nowej hybrydowej rury nasiennej, która wykorzystuje strumień powietrza o dużej prędkości generowany przez wyrzutnik, aby kontrolować wysiewanie nasion do bruzdy siewnej, utrzymując optymalny przepływ podciśnienia do urządzenia dozującego.

Talex Tornado 550 (PRZ 5550)

Przetrząsacz PRZ 5550 to czterowirnikowa maszyna, która przeznaczona jest do efektywnego przetrząsania słomy oraz siana. Sprzęt dostępny jest w wersji zawieszanej na TUZ – wcześniej tylko zaczepiana.Maszyna o masie 723 kg wymaga traktora o mocy 35 KM.

Agro-Masz SDK

SDK to debiutancki siewnik punktowy marki Agro-Masz. Maszyna może występować w wersji o szerokości 3 lub 4 m, licząc odpowiednio 6, 7 lub 8 sekcji. Maksymalny rozstaw sekcji wysiewających to 90 cm.

Artykuł podzielony na strony, czytasz 1 z 3 stron.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

Zobacz wideo

Dziewczyny w Kielcach na AgroTech 2019. Co wiedzą o maszynach?

Galeria zdjęć

Pokaż więcej zdjęć z tej galerii

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii