Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

Wystawa Arena Agro 2015 w Ostródzie

Obrazek

Dziś i jutro w Ostródzie odbędzie się wystawa maszyn rolniczych Arena Agro 2015. Gospodarzem i organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Bartłomiej Czekała14 lutego 2015, 08:57

Według zapowiedzi Izby będzie to największa wystawa maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce północno-wschodniej.  Przy przygotowywaniu Areny Agro Ostróda 2015, PIGMiUR korzysta ze swoich wieloletnich doświadczeń w realizacji tego typu wydarzeń, m. in. Agro Show, organizowanej co roku jesienią w Bednarach k/Poznania.

– Chcemy pomóc rolnikom dobrze się przygotować do sezonu, celowo wybraliśmy więc zimowy weekend 14-15 lutego, by nie kolidował z ich codziennymi obowiązkami. Będzie to pierwsza tak kompleksowa wystawa rolnicza w województwie warmińsko-mazurskim. Z pewnością warto będzie się tam pojawić – mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Przez swoich dealerów i dystrybutorów na wystawie prezentowane będą wszystkie czołowe krajowe i światowe marki maszyn i urządzeń rolniczych.

Termin wystawy – połowa lutego – nie został wybrany przypadkowo.  To okres kiedy rolnicy mają trochę więcej czasu, a jednocześnie jest to początek roku i najlepszy moment, by zapoznać się z ofertą deweloperów maszyn i urządzeń rolniczych,  by dobrze przygotować się do sezonu. ARENA AGRO Ostróda 2015 będzie najlepszym miejscem by to zrobić. Podczas wystawy obecnych będzie w sumie blisko 100 wystawców, reprezentujących blisko 150 krajowych i zagranicznych marek maszyn i urządzeń rolniczych.

Podczas trwania wystawy dostępne będą punkty doradcze i informacyjne instytucji i agend rządowych: Agencji Rynku Rolnego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pracownicy ARiMR wygłoszą seminarium kierowane do rolników nt. zasad przyznawania płatności bezpośrednich w 2015 roku.

Patronat nad imprezą objął pan Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

oprac. bcz

Żródło : PIGMiURPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)