Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Arena Agro w Ostródzie

18.02.2015

Drukuj

Arena Agro w Ostródzie

Artykuł dostępny

Była to pierwsza tak kompleksowa wystawa rolnicza w województwie warmińsko-mazurskim. Według organizatorów imprezę odwiedziło 18 394 osób. Podobnie jak w przypadku Agro Show, wstęp na wystawę w Ostródzie był wolny dla wszystkich odwiedzających, którzy mieli do dyspozycji bezpłatny parking i katalog wystawy. Grupy zorganizowane mogły natomiast liczyć na dofinansowanie kosztów dojazdu na wystawę.

r e k l a m aPodczas imprezy, w nowoczesnej hali z bogatą infrastrukturą, na powierzchni 10 000 m2 swoją ofertę przedstawiło ponad 100 wystawców reprezentujących blisko 150 polskich i zagranicznych marek z branży maszyn i urządzeń rolniczych. W trakcie trwania wystawy rolnicy mieli doskonałą okazję do pogłębienia swojej wiedzy branżowej, poprzez uczestnictwo w specjalnie dla nich przygotowanych seminariach. Pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zorganizowali ciekawe wystąpienia pod tytułem „Zasady przyznawania płatności bezpośrednich w 2015 roku”, skierowane do osób prowadzących działalność rolniczą. Licznie przybyłych rolników najbardziej zainteresowały informacje dotyczące tego z jakich płatności mogą skorzystać w ramach zreformowanych systemów wsparcia bezpośredniego, a także jakie zasady ich przyznawania obecnie obowiązują. Od specjalistów z ARiMR mogli dowiedzieć się czy już dziś spełniają wszystkie wymagania, czy też powinni dostosować swoje działania w gospodarstwie do aktualnie obowiązujących przepisów.

Sporą frekwencją cieszyły się też wykłady, zatytułowane „Najlepsze doświadczenia zagranicznych rolników w zakresie wdrażania zazielenienia (greening)”. W trakcie tych seminariów słuchacze posiedli wiedzę, że od 2015 roku wszyscy rolnicy uprawnieni do jednolitej płatności obszarowej zobowiązani będą do realizacji zazieleniania, czyli praktyk rolniczych korzystnych dla klimatu i środowiska. Dowiedzieli się, że w przypadku niespełnienia obowiązku zazieleniania, przepisy unijne przewidują stosowanie sankcji - zwłaszcza poprzez zmniejszenie kwoty płatności. Zapoznali się również z popularnymi sposobami wdrażania zazieleniania, jakie stosuje się w krajach rozwiniętych rolniczo, takich jak Francja, Niemcy, Szwecja czy Dania.

Polecany artykuł

Nowe maszyny w Ostródzie– Cieszę się, że Polskiej Izbie Maszyn i Urządzeń Rolniczych udało się z sukcesem wprowadzić na rynek nową profesjonalną wystawę dedykowaną naszej branży – mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes PIGMIUR. – Dołożymy wszelkich starań w przyszłości, żeby kolejne edycje tej imprezy były jeszcze lepsze i bogatsze w ofertę maszyn i urządzeń rolniczych. Liczymy na to, że zadowoleni wystawcy i rolnicy będą do nas wracać – dodaje.

Gospodarzem wydarzenia była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, a Patronat Honorowy nad imprezą sprawowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Kolejna edycja wystawy ARENA AGRO odbędzie się w Ostródzie już za rok. Dokładna data wydarzenia podana będzie wkrótce.

oprac. bcz

Źródło: PIGMiUR

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Fakty są bezlitosne

Czytaj

Galeria zdjęć

Nową wystawę w Ostródzie odwiedziło ponad 18 tys. zwiedzających.
Nową wystawę w Ostródzie odwiedziło ponad 18 tys. zwiedzających.
Nową wystawę w Ostródzie odwiedziło ponad 18 tys. zwiedzających.
Nową wystawę w Ostródzie odwiedziło ponad 18 tys. zwiedzających.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii