Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

Centralne Targi Rolnicze – zobacz, co w programie!

Obrazek

W ostatni weekend listopada Ptak Warsaw Expo będzie gościć Centralne Targi Rolnicze. Czego możemy spodziewać się na tegorocznej wystawie?

Aneta Lewandowska17 listopada 2021, 12:23

To już V edycja

Centralne Targi Rolnicze, będące jedynym takim wydarzeniem w strefie agro w Europie Środkowo-Wschodniej, słyną nie tylko z prezentacji rozwiązań, produktów i usług rolniczych, ale również są miejscem dyskusji wśród klientów branżowych, wymiany wiedzy oraz rozwoju start-upów.

Jest to także miejsce, gdzie premiery mają liczne produkty i innowacje, odbywają się konferencje i panele dyskusyjne. Co więcej, wizytujących czekają również spotkania z youtuberami.

Salony tematyczne

Na targach znajdzie się 6 stref tematycznych:

  • Salon techniki rolniczej – największa strefa targów, maszyny, urządzenia i rozwiązania dla rolnictwa;
  • Salon usług specjalistycznych – usługi wspierające produkcję, przetwórstwo, sprzedaż, dystrybucję towarów rolno spożywczych i oferty instytucji finansujących agrobiznes;
  • Salon środków do produkcji rolnej – nawozy, środki ochrony roślin, pasze, materiał siewny i oferta firm z zakresu hodowli zwierząt;
  • Salon narzędzi i części zamiennych – części zamienne do maszyn i urządzeń rolniczych i narzędzia wykorzystywane w gospodarstwach;
  • Salon Start-Up – start-upy sektora rolniczego, prezentacje innowacyjnych rozwiązań dla podniesieniu efektywności i ergonomii zabiegów agro-technicznych;
  • Salon środków do produkcji zwierzęcej – budownictwo inwentarskie, techniczne wyposażenie budynków inwentarskich, urządzenia do produkcji pasz, pasze, materiał genetyczny, a także firmy zajmujące się skupem zwierząt.

Nie zabraknie rozrywki, bo oprócz części merytorycznych, 27 listopada o 12.00 na terenie CTR odbędzie się Puchar Polski Strongman 2021.

Dawka wiedzy

Dla spragnionych wiedzy organizatorzy przygotowali konferencję w temacie rynku i uprawy kukurydzy, która potrwa około 90 minut. Prelegenci omówią następujące zagadnienia:

  • Rynek nasion kukurydzy w Polsce – Dr Roman Warzecha, Przewodniczący Komisji ds. rejestracji odmian kukurydzy;
  • Precyzyjne Rolnictwo – Kamil Szymańczak;
  • Nowe technologie uprawy kukurydzy i jej efekty – Tadeusz Szymańczak, Rzecznik Prasowy PZPRZ.

Gdzie i kiedy?

Centralne Targi Rolnicze potrwają trzy dni i odbędą się od 26 do 28 listopada 2021 r. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.

Rejestracja i darmowy bilet na CTR dostępne są tutaj.

al
fot. CTR

Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)