Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

COVID-19 wygrywa z organizatorami wystaw

Obrazek

Zarząd Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych ze względu na dbałość o zdrowie Wystawców i Zwiedzających w dobie epidemii COVID-19 podjął decyzję o odwołaniu wystawy Mazurskie Agro Show 2021, która miała odbyć  się w terminie 13-14 lutego br. w Ostródzie.

Jan Beba4 stycznia 2021, 22:24

Wysokie wskaźniki zakażeń i zgonów spowodowanych koronawirusem, które utrzymują się od wielu tygodni nie pozostawiają złudzeń na temat stanu walki z pandemią w naszym kraju. Podjęta przez zarząd PIGMiUR decyzja o odwołaniu targów, które jeszcze rok temu odbyły się zgodnie z planem, dziś nikogo nie dziwi. Wiele wskazuje więc na to, że będziemy mogli wykreślić z kalendarzy terminy zarezerwowane na udział w targach rolniczych i wystawach przynajmniej do czerwca br.

Póki co na kolejne tygodnie roku planowane są jeszcze kolejne wystawy. Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie mają się odbyć 29-31 stycznia, ale jak poinformował organizator z racji sytuacji pandemicznej i wciąż trwających obostrzeń będzie trzeba przenieść targi najprawdopodobniej na marzec, a ostateczny termin poznamy w połowie przyszłego tygodnia.

Innym stałym punktem rolniczych wystaw są targi Agro-Park Lublin organizowany przez Grupę MTP. Tu jednak szanse na organizację imprezy w tradycyjnej formule są bliskie zeru, głównie ze względu na zlokalizowanie na terenie Targów Lublin szpitala tymczasowego dla pacjentów chorych na COVID-19.

Na 12 do14 marca 2021 roku zaplanowana jest wystawa Agrotech w Kielcach. Agrotech był pierwszą z dużych imprez targowych, w której nie mogliśmy uczestniczyć przed rokiem. Nie pomogło przeniesienie wystawy z marca na listopad 2020 roku, dlatego XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech zostały przeniesione na marzec 2021 roku. W oczekiwaniu na poprawę sytuacji na całym świecie, organizator liczy na spotkanie w marcu 2021 w bezpiecznych dla wszystkich warunkach w Targach Kielce. Dodajmy, że na terenie kieleckich targów również zbudowano szpital tymczasowy.

Cała nadzieja w targach online

W tym roku Ferma Świń, Drobiu i Bydła – jedyne specjalistyczne targi wokół produkcji zwierzęcej w Polsce, odbędą się jak zwykle w lutym. Jednak tym razem impreza ze względu na epidemię musi, wzorem innych wydarzeń, przenieść się do Internetu. Organizatorzy: DLG AgroFood oraz CDR w Poznaniu zapraszają do udziału w targach 19 i 20 lutego.

W obecnych czasach to dobry kierunek kontaktu z branżą o czym świadczą działania podejmowane w innych krajach. W drugiej połowie ubiegłego roku odbyło się kilka międzynarodowych spotkań wokół techniki rolniczej jak EIMA Digital Preview, targi FIRA – poświęcone robotom i nowinkom w technice rolniczej, a na luty br. zaplanowano internetową wystawę EuroTier 2021, która pierwotnie odbyć miała się w listopadzie 2020 r.

 Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)