Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

Nowości Agro Show: Horsch

Obrazek

Na tegorocznych targach Agro Show firma Horsch zaprezentuje m.in. siewnik punktowy Maestro TX oraz nowe funkcję systemu HorschConnect. 

Krzysztof Gębski6 września 2023, 15:00
Maestro TX to nowy typ siewnika punktowego firmy Horsch o szerokości roboczej od 2,6 do 4,8 m. Podstawą maszyny jest standardowa rama teleskopowa, na której można zamocować 6 lub 7 rzędów. Rozstaw rzędów od 37,5 do 80 cm można regulować hydraulicznie. W siewniku Maestro TX ziarna dozowane są za pomocą systemu nadciśnienia AirSpeed. Do nawożenia doglebowego maszynę można wyposażyć w zbiornik nawozowy o pojemności 1300 l. W standardzie możliwe jest sterowanie połową szerokości, oparte na funkcji SectionControl.
Do aplikacji mikrogranulatu dostępne są nowe pojemniki mikrorzędowe o pojemności 20 l. Są one montowane za skrzynią nasienną w rzędzie i mają niezależny napęd elektryczny. W ten sposób możliwe jest seryjne sterowanie mieszanką mikrogranulatu w poszczególnych rzędach za pomocą funkcji SectionControl. Maszyna Maestro TX jest obsługiwana przez nowy interfejs I-Manager

HorschConnect

HorschConnect obejmuje wszystkie zmiany i funkcje związane z cyfryzacją maszyn Horsch i ich systemów, takich jak aplikacja MobileControl, która umożliwia sterowanie maszyną za pomocą smartfona (kalibracja, test rzędów dla Maestro, test dyszy dla Horsch Leeb, przegląd pamięci błędów) lub portal telematyczny HorschConnect do rejestrowania danych telemetrycznych.
Dzięki HorschConnect rolnik może zobaczyć swoje maszyny i odpowiednie informacje, takie jak na przykład prędkość robocza lub dawka aplikacji na komputerze, tablecie czy smartfonie. Ułatwia to procesy pracy i optymalizuje przepływ informacji.W przypadku wystąpienia błędów na maszynie wysyłane są komunikaty push, które pomagają zoptymalizować procesy i zwiększyć wydajność. 
Rolnik może wykonywać i sterować wybranymi funkcjami maszyny za pomocą smartfona. Celem aplikacji jest ułatwienie pracy. W ten sposób rolnik może na przykład intuicyjnie i szybko skalibrować swoją maszynę za pomocą aplikacji, wprowadzić wartości i rozpocząć proces. Ponadto w aplikacji można znaleźć wszystkie informacje o maszynie.
Za pomocą zintegrowanego modemu WLAN i GPS rozwiązanie sprzętowe SmartCan łączy maszynę z Internetem lub smartfonem. Zintegrowana karta pamięci gwarantuje dodatkową kopię zapasową danych w przypadku braku zasięgu sieci komórkowej. fot. Horsch


Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)