Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

Nowości Agro Show: kombinacja kosząca i prasoowijarka Krone

Obrazek

W trakcie tegorocznej wystawy Agro Show na stoisku firmy Agromix Rojęczyn podziwiać mogliśmy nowy zestaw kosiarek Krone EasyCut B 950 Collect oraz prasoowijarkę Krone Comprima Plus.

Jan Beba29 września 2019, 12:21

Nowa Krone EasyCut B 950 Collect  kombinacja kosząca „typu motyl” z układaniem pokosu do środka za pomocą ślimaków poprzecznych – dla wersji bez kondycjonera pokosu. Odstąpienie od kondycjonera sprawia, że maszyna jest znacznie lżejsza, a ciągnik ma mniejsze zapotrzebowanie mocy, a tym samym zużywa w pracy mniej paliwa. Dzięki temu nowy EasyCut B 950 Collect o szerokości roboczej 9,45 m jest szczególnie odpowiedni do stosowania na trawiastych terenach na zboczach lub na mniej stabilnych glebach, ale także do stosowania w zbiorach GPS (biogazownie).

Jak zaznacza producent, bardzo ważne są niskie straty paszy i czystość zbieranej paszy podczas zrzucania (brak kontaktu z ziemią). W zależności od plonu i warunków eksploatacji, EasyCut B 950 Collect może osiągać wydajność powierzchni do 14 ha na godzinę. Dodajmy, że podczas rozwoju maszyny Krone wykorzystał swoje wieloletnie doświadczenie z serii Big M, samobieżnej kosiarki ze zgniataczem pokosu, która jest również dostępna ze ślimakami zrzucającymi.

W nowej kombinacji koszącej kierowca może podczas pracy wybierać między opcjami odkładania pokosu: odkładanie na całej szerokości koszenia lub zrzucanie materiału do środka. Stabilne ślimaki poprzeczne o średnicy 45 cm są umieszczone bezpośrednio za listwami koszącymi i transportują paszę do środka bez strat i zanieczyszczeń. W połączeniu z kosiarką czołową EasyCut F 320 zapewnia to równomierny pokos. Śruby napędzane są bezpośrednio przez przekładnię kątową. Standardowo zespół koszący jest wyposażony w belkę koszącą EasyCut, w tym systemy SafeCut, SmartCut i zabezpieczenie przeciw najazdowe.

Prawidłowe prowadzenie kosiarki na nierównościach gwarantuje zawieszenie DuoGrip – listwy tnące są  zawieszone w punkcie ciężkości. Zespół koszący jest również wyposażony w odciążenie hydrauliczne. EasyCut B 950 Collect jest standardowo wyposażony w jednostronne podnoszenie, każdą kosiarkę można dowolnie podnosić i opuszczać, co jest zaletą, zwłaszcza w przypadku powierzchni w kształcie klina. Model o szerokośći roboczej 9,45 m waży 2988 kg, a do wspópracy wymaga ciągnika o mocy od 200 KM.

Comprima Plus
Wrzesień to czas premiery nowej prasy zwijającej Krone Comprima Plus. Pobieranie paszy odbywa się przez bezkrzywkowy podbieracz EasyFlow, który Krone przetestowało w segmencie wozów zbierających i pras kostkujących. Szczególną cechą podbieracza jest opatentowany układ zębów. Pięć rzędów zębów jest umieszczonych spiralnie co zapewnia ciągły przepływ paszy. Materiał jest równo rozłożony na całej szerokości wirnika tnącego.

Stałą wysoką jakość cięcia zapewnia rotor tnący XCut. Zęby wirnika XCut są ułożone w formie spiralnej, dzięki czemu  plony są rozłożone  równomiernie na całej szerokości kanału aż do strefy krawędzi (maksymalne wypełnienie komory prasowania dla każdego rodzaju zbieranego materiału). Przyrząd tnący oferowany jest w dwóch wersjach z 17 lub 26 nożami (teoretyczna długość cięcia 42 lub 64 mm), które można przełączać w grupy (17/8/9/0 lub 26/13/13/0); w ten sposób prasa otrzymuje większą elastyczność.W przypadku komory prasowania, Krone polega na systemie Novogrip z szerokimi pasami. W terminalu sterującym regulujemy elektrycznie ciśnienie – stopień zgniotu. Dostosowania do zmieniającego się materiału upraw można zatem wykonać szybko i łatwo. Comprima Plus jest w czterech wariantach: prasa solo Comprima F 155 XC Plus  (pół-zmienna komora o średnicy 1,25 - 1,50 m) i Comprima V 150 XC Plus (zmienna, średnica 1,00 m - 1,50 m), a także jako prasoowijarki. W przypadku prasoowijarek została teraz zwiększona do 36 obr./min ilość obrotów podwójnego ramienia owijającego. Przenoszenie balotów za pomocą podnośnika balotów jest szybkie i niezawodne. Praktyczne jest również przechowywanie zapasu rolek folii; pod zasobnikami można transportować do 12 rolek folii. W przypadku dłuższych dni roboczych maszyna może być opcjonalnie wyposażona w oświetlenie robocze LED. Pozwala to kierowcy na idealne monitorowanie pracy.

Wszystkie maszyny Comprima Plus mogą być opcjonalnie wyposażone w owijanie folią lub siatką. Na życzenie dostępne jest również waga bel w prasoowijarkach. Nowe warianty opon do wielkości 500/60 22,5 cala uzupełniają nową serię.
Nowa, uniwersalna prasa Krone przystosowana do systemu ISOBUS jest wyposażona w elektronikę zapewniającą komfort; opcjonalnie dostępny jest również terminal CCI Isobus. Dzięki seryjnemu systemowi zarządzania osprzętem ciągnika (TIM) kierowca ma mniej obowiązków, na przykład funkcje takie jak otwieranie i zamykanie klapy tylnej odbywają się w pełni automatycznie.1 z 4
Nowa, uniwersalna prasa Krone przystosowana do systemu ISOBUS

Nowa, uniwersalna prasa Krone przystosowana do systemu ISOBUS

2 z 4
Wszystkie maszyny Comprima Plus mogą być opcjonalnie wyposażone w owijanie folią lub siatką.

Wszystkie maszyny Comprima Plus mogą być opcjonalnie wyposażone w owijanie folią lub siatką.

3 z 4
Wysoką jakość cięcia zapewnia rotor tnący XCut.

Wysoką jakość cięcia zapewnia rotor tnący XCut.

4 z 4
Model o szerokości roboczej 9,45 m waży 2988 kg, a do współpracy wymaga ciągnika o mocy od 200 KM.

Model o szerokości roboczej 9,45 m waży 2988 kg, a do współpracy wymaga ciągnika o mocy od 200 KM.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)