Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

Opolagra 2023: kiedy, gdzie i jakie atrakcje? To największe targi rolnicze w południowej Polsce!

Obrazek

Już 16-18 czerwca br. obędzie się XVIII edycja największej wystawy rolniczej w południowej Polsce. W 2022 roku 250 stoisk wystawców odwiedziło 37 tys. rolników! To gratka dla pasjonatów najnowszej techniki rolniczej. Zobacz, jakie atrakcje szykują się na OPOLAGRZE w tym roku!

 

Dorota Kolasińska28 kwietnia 2023, 11:44

Podczas tej edycji targów OPOLAGRA 2023 w Kamieniu Śląskim fani najnowocześniejszej techniki rolniczej, będą mieli mnóstwo maszyn do obejrzenia, wiele z nich w trakcie pracy. To wydarzenie cieszy się zwykle największym zainteresowaniem, a oferta w tym roku będzie niezwykle bogata.

Jakie maszyny możesz zobaczyć w pracy?  

W tym roku na wystawie będzie się działo! Zobaczycie między innymi pokazy UNIA GROUP, która zaprezentuje gamę zmodernizowanych popularnych przyczepianych rozsiewaczy do nawozów i wapna – RCW. W ofercie tej firmy pojawił się również nowy opryskiwacz – EGRET i zaprezentuje się w pracy gościom Opolagry. Maszyna ta może posiadać zbiornik główny o pojemności 2000, 2500 lub 3000 litrów i amortyzowaną mechanicznie belkę polową o szerokościach: 15, 18, 20 i 21 metrów.


Z kolei firma ANDERWALD zaprezentuje ultraprecyzyjny opryskiwacz Ecorobotix ARA, który w czasie rzeczywistym rozpoznaje rośliny na polu i selektywnie opryskuje pojedyncze z nich. W zależności od wybranego trybu pracy oszczędności środków ochrony roślin mogą wynieść od 40-95%.

Serię pokazów przygotowała także firma PROSAT, która pokaże kilka maszyn ze swojej oferty, a będą to zdalnie sterowana kosiarka karczująca Ecotech K34 Predator, ciągnik Ventrac z kosiarką bijakową i karczownicą, ładowarka wielofunkcyjna TORO Dingo TX1000 z przystawkami oraz kosiarka zero-turn TORO Z-Master 6000.


Agrifac wspólnie z firmą Cultiwise.com, zademonstruje podczas targów Opolagra metody oprysków punktowych z wykorzystaniem mapowania pola za pomocą drona. Podczas pokazów Cultiwise.com wyśle drona nad obszar demonstracyjny, aby stworzyć mapę zadań, która zostanie przekazana do opryskiwacza samojezdnego Agrifac w celu precyzyjnego oprysku punktowego.

Wspomaganie powietrzem, modulacja szerokości impulsu i technologie dozowania dawki wbudowane w maszynę Agrifac pokażą, jak każda kropla może trafić we właściwe miejsce podczas oprysków. Te sprawdzone rozwiązania zapewniają, że farmer może pracować bardziej precyzyjnie i wydajnie, osiągając wyższy poziom dokładności i umożliwiając rolnikowi dbanie o roślinę jednocześnie  obniżając koszty.

Polatamy śmigłowcem i poznamy mistrza?

Jak podkreślają organizatorzy niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będzie po raz pierwszy możliwość obejrzenia wystawy Opolagra z powietrza. Dzięki firmie Helipoland przez cały czas trwania imprezy, będzie można odbyć lot widokowy nad terenami wystawy i okolicą, śmigłowcem Robinson R44.


Podczas tegorocznej Opolagry nastąpi również rozstrzygnięcie plebiscytu „Mistrzowie Agro” w etapie opolskim i śląskim. Mistrzowie Agro to największy plebiscyt rolniczy, który w województwie opolskim prowadzi "Nowa Trybuna Opolska", w województwie śląskim – „Dziennik Zachodni”.

- To bardzo ciekawa akcja prezentująca życie polskiej wsi i jej mieszkańców, ich działania i sukcesy. To również doskonała okazja dla wiejskich społeczności, aby docenić tych, którzy kształtują ich codzienne życie. Z kolei dla uczestników akcji to okazja, aby zaprezentować swoje dokonania w skali województwa, a nawet całego kraju i zdobyć nagrody.  W tradycyjnym konkursie dla zwiedzających nagrodą główną w tym roku będzie zbiornik dwupłaszczowy do ON SIBUSO NVC 2500l ufundowany przez Agriexpert Mateusz Kierdal – podaje organizator.

Wystawa bydła mlecznego i mięsnego podczas Opolagry

To jednak nie koniec atrakcji, bowiem na wystawie będzie można również zobaczyć najpiękniejsze zwierzęta w okolicy!

- Na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt oraz malowniczy konkurs młodych hodowców. Te i inne atrakcje już 16-18 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy!

Fot. opolagra.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)