Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

Opolagra 2018 już niebawem!

Obrazek

Już niebawem, bo od 15 do 17 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim, po raz XV-sty odbędzie się największa wystawa rolnicza w Polsce – Opolagra. W zeszłym roku stoiska ponad 430 wystawców odwiedziło prawie 45 tys. osób. Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze bardziej okazale.

29 maja 2018, 08:00

Opolagra to uczta dla pasjonatów techniki rolniczej oraz chowu i hodowli bydła. Zwiedzający mogą na niej nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również przyjrzeć się im w czasie licznych pokazów. Oglądanie maszyn w trakcie pracy jest widowiskiem o wciąż niesłabnącym zainteresowaniu.

Z pośród atrakcji, które czekają na zwiedzających, niewątpliwie najbardziej widowiskową ma być trzydniowy konkurs MANITOU CUP przeznaczony dla operatorów maszyn nie tylko z Polski, ale także Czech, Słowacji i Węgier. W ramach konkursu wyznaczone zostaną tory z przeszkodami, które synchronicznie będą pokonywane przez uczestników konkursu. Widzowie oprócz podziwiania tego niepowtarzalnego wydarzenia, sami będą mogli się sprawdzić na tych samych torach.

W bardzo bogatym programie pokazów tegorocznej Opolagry, uczestnicy będą mogli zapoznać się z pokazem mycia maszyn przy użyciu środków HYPERIN po skończonych pracach polowych. Z kolei Akademia Opon Grasdorf odpowie na pytania dotyczące doboru właściwego ogumienia dla maszyn rolniczych.

Tradycyjnie Opolagrze towarzyszyć będzie pokaz zbioru zielonek, który tym razem zostanie wzbogacony o prezentację najnowszych możliwości ciągników Valtra i Fendt we współpracy z różnymi rodzajami maszyn do zbioru zielonek.

W trakcie wystawy marka Deutz-Fahr zaprezentuje bogaty wybór stosowanych w ciągnikach układów napędowych. Podczas polowych pokazów z wykorzystaniem różnych modeli ciągników tej marki, każdy będzie miał okazję bezpośrednio zapoznać się z ich możliwościami.

Redakcja top agrar Polska przy wsparciu organizatora DLG Agrofood, przeprowadzi pokaz pt. „Ciągnik idealnie przystosowany do pracy z ładowaczem czołowym”. Celem będzie dynamiczna prezentacja montażu i demontażu ładowacza z omówieniem najczęściej popełnianych błędów w trakcie tej czynności. Pokaz będzie obejmował 6 różnych marek ciągników.

Następnym wydarzeniem na tegorocznej Opolagrze będzie prezentacja technologii zagospodarowania ziarna przy zbiorach pt. „Zachowaj plon/co po zbiorach – współczesne magazynowanie”. Na pokazie przedstawione zostaną współczesne maszyny ułatwiające prace przy przeładunku, transporcie oraz urządzenia do napowietrzenia i kontroli ziarna. Demonstracja przybliży technikę składowania oraz wiedzę na temat rozładunków pożniwnych przy pomocy maszyn i ich efektywnego wykorzystania.

Innymi atrakcjami Opolagry będą pokazy automatycznej dokumentacji prac polowych za pomocą systemu ActiveDoc firmy 365FarmNet. Odbędzie się też premiera biologicznego systemu zwalczania omacnicy prosowianki w kukurydzy za pomocą aplikatora kapsułek TRICOSAFE BIOCARE zamontowanego na specjalistycznym dronie.

Z kolei firma AGROCOM Polska zaprezentuje system SCDI (Smart Crop Damage Identyfication) wspomagający szacowanie szkód łowieckich za pomocą dronów.

Dla sympatyków chowu i hodowli bydła, na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego. Odbędzie się wycena najbardziej okazałych zwierząt oraz malowniczy konkurs młodych hodowców.

Te i wiele innych atrakcji będą czekać na Ciebie już w dniach 15-17 czerwca 2018 roku na lotnisku w Kamieniu Śląskim.Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)