Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

Polagra-Premiery: Komputer Mescomp Spectra z ISOBUS

Obrazek

Firma Mescomp, producent komputera S411 do opryskiwacza, opracował komputer roboczy do opryskiwacza pracujący w standardzie Isobus. Jak podkreśla firma, to pierwsze polskie rozwiązanie tej klasy.

Jan Beba15 stycznia 2020, 07:43

Komputer Mescomp Spectra jest montowany na opryskiwaczu i  komunikuje się z monitorami ISOBUS za pomocą typowego 9-pinowego złącza. Jak informuje Mescomp, komputer wyróżnia się przyjazną i prostą obsługą oraz wysoką jakością elementów zapewniającą długoletnią bezawaryjną pracę. W tym celu zastosowano, m.in. odporne na warunki środowiskowe złącza Harting oraz przewody w izolacji poliuretanowej odporne na przecięcia, rozpuszczalniki i promieniowanie UV, zachowujące elastyczność do temperatury rzędu 20 stopni poniżej zera.

Komputer w wersji podstawowej realizuje sterowanie dawką, 9 sekcjami i zaworem głównym z automatycznym sterowaniem zależnie od sygnału GPS. Komputer Mescomp Spectra umożliwia hydrauliczne sterowanie belką opryskiwacza (9 funkcji) oraz automatyczne tankowanie zbiornika. Obecnie producent z Kościana (woj. wielkopolskie) pracuje nad doposażeniem komputera w automatyczne sterowanie wysokością belki (distance control) i sterowanie skrętną osią. Dodajmy, że na zamówienie firma Mescomp wykonuje komputery robocze ISOBUS do wszystkich maszyn rolniczych.1 z 1
Komputer Mescomp Spectra jest montowany na opryskiwaczu i  komunikuje się z monitorami ISOBUS za pomocą typowego 9-pinowego złącza.

Komputer Mescomp Spectra jest montowany na opryskiwaczu i komunikuje się z monitorami ISOBUS za pomocą typowego 9-pinowego złącza.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)