Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Polagra-Premiery: Znamy opinie rolników o ciągnikach

20.01.2018

Drukuj

Polagra-Premiery: Znamy opinie rolników o ciągnikach

Artykuł dostępny

Wyniki Niezależnego Badania Opinii Rolników (NBOR) na temat ciągników rolniczych i kosiarek przyciągnęły wielu zwiedzających wystawę Polagra-Premiery na spotkanie zorganizowane przez nasza redakcję i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Kierownik projektu NBOR dr Karol Durczak z Instytutu Inżynierii Biosystemów zaprezentował założenia i sposób zbierania danych, pozyskanych z ankiet wypełnionych na stronie www.nbor.pl. Tuż po krótkim wprowadzeniu przeszliśmy do omówienia wyników I edycji badania i ich szczegółowej analizy.

Użytkownicy traktorów z zainteresowaniem przyglądali się statystykom i rankingom popularności ośmiu najpopularniejszych, pod względem niezawodności i ocenie poszczególnych funkcji. Okazuje się, że w zależności od wielkości gospodarstwa, mocy ciągnika i regionu któremu się przyglądamy wyniki oceny marek traktorów różnią się. Dużą rolę w kształtowaniu wizerunku marki w tym zakresie oprócz cech funkcjonalnych odgrywa także diler sprzętu w danym regionie, który dba o obsługę i promocję oferowanej marki.

r e k l a m a W wielu omawianych dziś statystykach (na bazie ocen rolników) dotyczących niezawodności, ergonomii pracy, zużycia paliwa, obsługi czy elastyczności silnika prym wiodły traktory takich marek jak John Deere, Massey FergusonClaas, New Holland, Deutz-Fahr czy Case IH. Wszelkie wykresy odwróciły się, gdy przyjrzeliśmy się ciągnikom pod względem takich cech jak cena zakupu, dostępność i cena części zamiennych, warunki gwarancji, koszty napraw.  W tym zakresie najwięcej pochwał zbierały traktory takich marek jak Ursus i Zetor.

Więcej na temat ocen poszczególnych marek ciągników przeczytać będzie można w kolejnym wydaniu magazynu "top agrar Polska" nr 2/2018, który trafi do naszych Czytelników już niebawem.
Fot. Jurek


Polecane dla Ciebie:

article icon

Okres wczesnej ciąży – zagrożenia dla zarodka

Czytaj

Galeria zdjęć

Spotkanie na temat NBOR prowadził red. Jan Józefowicz (z lewej) wraz z reprezentantami uczelni Marcinem Waleńskim i dr Karolem Durczakiem.
Spotkanie z rolnikami na temat Niezależnego Badania Opinii Rolników.
Szczegóły badania objaśnia dr Karol Durczak z Instytutu Inżynierii Biosystemów.
Spotkanie z rolnikami na temat Niezależnego Badania Opinii Rolników.
Spotkanie z rolnikami na temat Niezależnego Badania Opinii Rolników.
Spotkanie z rolnikami na temat Niezależnego Badania Opinii Rolników.
Pokaż więcej zdjęć z tej galerii

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii