Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

Święto Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim

Obrazek

Już dziś rozpocznie się Święto Konia Arabskiego, najbardziej wyczekiwane wydarzenie wśród miłośników koni.

11 sierpnia 2016, 17:03

Impreza odbędzie się w dniach 12–16 sierpnia 2016 roku w Janowie Podlaskim, a 14 sierpnia będzie miała miejsce słynna aukcja koni czystej krwi arabskiej Pride of Poland.
Podczas pokazów nastąpi prezentacja 130 koni arabskich czystej krwi, a 30 klaczy i jednego ogiera będzie można wygrać na aukcji Pride of Poland, stanowiącej kulminacyjny punkt Święta Konia Arabskiego.

Organizatorzy liczą, że 47. już aukcja będzie równie udana jak ubiegłoroczna. Zgłoszeni kupcy pochodzą z Bliskiego Wschodu, Europy, USA i po raz pierwszy z Chin. W ubiegłym roku na aukcji Pride of Poland za rekordową dotychczas kwotę 1,4 mln euro sprzedana została 10-letnia, siwa klacz Pepita, wyhodowana w janowskiej stadninie. Wylicytował ją nabywca ze Szwajcarii. W sumie na aukcji w ubiegłym roku sprzedano 24 konie za łączną sumę blisko 4 mln euro.

ANR szacuje, że podczas tegorocznej aukcji ze sprzedaży koni uzyska 2-2,5 mln euro. W niedzielę wystawionych zostanie 27 koni z państwowych stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce oraz cztery konie z hodowli prywatnych. Gwiazdą aukcji ma być zdobywczyni wielu tytułów w kraju i za granicą, 16-letnia siwa klacz Emira pochodząca ze stadniny w Michałowie. Jedną z faworytek aukcji jest Sefora – 11-letnia siwa klacz z janowskiej stadniny, ubiegłoroczna czempionka Polski Klaczy Młodszych.

Organizatorem wydarzenia jest Stadnina Koni w Janowie Podlaskim, która przy wsparciu Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich z pełnym zaangażowaniem przygotowuje to cieszące się wielką sławą wydarzenie. dj, na podst. PAPWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)