Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

W Bednarach znów będzie rolnicze show!

Z radością i nadzieją przygotowujemy się do tegorocznej edycji Agro Show zaplanowanej na 24 do 26 września. Na tę chwilę zgłosiło się prawie 500 wystawców z Polski, a także z Rosji, Holandii, Niemczech, Czech, Włoch, Ukrainy, Austrii, Irlandii, Francji, Belgii, Danii, Słowenii, Turcji oraz Finlandii. Jest to bardzo optymistyczny prognostyk, jak na pierwszą wystawę po tak długim lockdownie – mówi Michał Spaczyński, dyrektor zarządzający Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, organizatora targów.

Jan Beba20 lipca 2021, 00:33
Obecne ograniczenia narzucają na organizatorów targów limit 1 os na 10m2. Wystawa odbywa się na otwartym terenie, a jej całkowita powierzchnia licząc stoiska wystawców, ścieżki, parkingi jest sumarycznie bardzo duża. A zatem wystawę jednocześnie będzie mogło odwiedzić taka sama ilość zwiedzających co w poprzednich latach i ograniczanie to nie ma w naszym przypadku znaczenia. Wstęp na teren wystawy oraz parkingi, będą jak zawsze bezpłatne. Z uwagi na fakt, że jest to wystawa na terenie otwartym, zwiedzający będą mogli poruszać się bez maseczek. Jako organizator zadbamy o dopełnienie wszelkich zalecanych procedur bezpieczeństwa sanitarnego.

Michał_Spaczyński

– Od 2019 roku wystawcy nie mieli możliwości zaprezentowania swoich nowości maszynowych szerszej publiczności, dlatego to pierwsza taka okazja od 2 lat. Zwiedzający w jednym miejscu będą mogli zobaczyć, wszystko, co wydarzyło się na rynku w ostatnich sezonach – podkreśla Spaczyński.

PIGMiUR planuje też ciekawe seminaria tematyczne oraz pokazy maszyn podczas pracy, które zobaczyć będzie można przez wszystkie trzy dni wystawy. Tematyka pokazów będzie skupiona na zmianach jakie czekają branżę maszyn rolniczych w związku z wprowadzeniem zielonego ładu. Na pokazach prezentowane będą rozwiązania, które umożliwią rolnikowi dostosowanie upraw do nowych wyzwań związanych z ograniczaniem użycia nawozów i środków ochrony roślin. Zaprezentowane zostaną maszyny do mechanicznego usuwania chwatów, czy precyzyjnego aplikowania nawozów.

Nowością w tym roku będzie wirtualny spacer po Agro Show. Rolnicy, którzy nie przyjadą do Bednar, będą mieli możliwość obejrzenia wystawy nieco później na stronie internetowej Agro Show. Rozwiązanie to pozwoli na wirtualne poruszanie się po terenie wystawy zupełnie tak jakby się było obecnym na wydarzeniu. Zmianą będzie również to, że katalog wystawy będzie dostępnym tylko on-line, na naszej stronie internetowej oraz w aplikacji Agro Show. Aplikacja stanowić będzie cenne źródło informacji dla każdego zwiedzającego, gdzie dostępne będą najbardziej aktualne informacje na temat wystawy a także interaktywny plan wystawy, który ułatwi zaplanowanie i poruszanie się po terenie.

Piątek tradycyjnie poświęcony zostanie uczniom szkół rolniczych z możliwością dofinansowania przyjazdu grup szkolnych. Wystawcy tego dnia przygotowują co roku szereg atrakcji dla młodzieży i tak będzie również podczas tegorocznej edycji.
– Wystawa Agro Show zawsze była najlepszą lekcją do zapoznania się z najnowocześniejszą techniką rolniczą. Tym bardziej w tym roku, po ponad roku zdalnej nauki będzie to doskonała okazja dla uczniów do zajęć praktycznych oraz pogłębienia wiedzy teoretycznej. W związku z tym, że wystawa przypada na początku roku szkolnego wierzymy, że będzie to dobry start do nauki w roku szkolnym 2021/2022 – podkreśla Spaczyński.


Targowa jesień niestety nie w pełni


Za nami długie miesiące posuchy pod względem organizacji dużych imprez rolniczych, które z uwagi na sytuację epidemiczną od wiosny 2020 roku były odwołane. Szlaki w przywróconej targowej rzeczywistości przetarły Krajowe Dni Pola i równoległa wystawa Agro-Tech w Minikowie, na którą mimo upałów 19 i 20 czerwca przybyło bardzo dużo rolników.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)