Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

W Kielcach ruszyły targi Agrotech 2018

16.03.2018

Drukuj

W Kielcach ruszyły targi Agrotech 2018

Artykuł dostępny

Z satysfakcją obserwujemy rozwój polskiego rolnictwa w ciągu minionych dwudziestu lat. Tak, jak rozwijał się sektor agro, rozwijały się Targi Kielce. Dziś otwieramy 24. edycję rolniczego Agrotechu, który gości wystawców z 24 krajów. Chcemy, by te targi były najbardziej znaczącym wydarzeniem rolnym w tej części Europy – powiedział Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, otwierając podwoje imprezy dla zwiedzających.

r e k l a m a

– Cieszę się, że mogę być z państwem dzisiaj. Mamy czas wyzwań. Trwają nabory na poszczególne działania w ARiMR. Przygotowujemy się do negocjacji w zakresie budżetu unijnego. Równocześnie mamy pierwsze efekty cyfryzacji w składaniu wniosków o płatności bezpośrednie. Do Agencji spłynęło już 401 tys. oświadczeń, co oznacza, że 30% eWniosków jest złożonych – powiedział dr Ryszard Zarudzki, wiceminister rolnictwa.

– Targi wpisują się w ważne cele, jakie stawiamy przed naszym rolnictwem. Chodzi o realizację innowacji, co jest podstawą zrównoważonego rozwoju. Jakie będziemy stosować środki ochrony roślin, jakie używamy maszyny – ma wpływ na redukcję kosztów i poprawę standardów jakościowych – zaznaczył europoseł dr Czesław Siekierski.

Polecany artykuł

Duży siewnik połączy agregat z ciągnikiem

Gala otwarcia imprezy miała miejsce w Centrum Kongresowym targów. Nie zabrakło na niej reprezentantów wszystkich instytucji związanych z rolnictwem; siłą rzeczy, są one obsadzone z klucza rządowego-politycznego. Niestety, na otwarcie targów nie zaproszono już drugi raz z rzędu reprezentantów samorządu województwa i marszałka Adama Jarubasa (PSL).

Nasza redakcja od lat uczestniczy w Agrotechu od lat. Obserwujemy, jak dynamicznie rozwijają się i same Targi Kielce, jak i region świętokrzyskiego. Jak grzyby po deszczu powstają nowe obiekty prywatne związane z obsługą gości, poprawiła się infrastruktura drogowa.

Zapraszamy Państwa także na stoisko "top agrar Polska" nr 19 w hali E. Mamy dla Was wiele atrakcji!

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: ceny skupu mogą jeszcze spaść

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii