Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Zbliża się Opolagra – największe targi w południowej Polsce

16.04.2018

Drukuj

Zbliża się Opolagra – największe targi w południowej Polsce

Artykuł dostępny

Tegoroczna edycja zapowiada się nie mniej okazale. Opolagra to uczta dla pasjonatów techniki rolniczej oraz chowu i hodowli bydła. Mogą oni nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również przyjrzeć się im podczas licznych pokazów. Maszyny w trakcie pracy na Opolagrze to widowisko o niesłabnącym zainteresowaniu.

r e k l a m aRównież w tym roku nie zabraknie ciekawych atrakcji. Po raz trzeci w Polsce obędzie się MANITOU CUP, czyli trzydniowy, niepowtarzalny i bardzo widowiskowy konkurs dla operatorów maszyn roboczych, nie tylko z Polski, ale także z Czech, Słowacji i Węgier. Wyznaczone zostaną tory z przeszkodami, które synchronicznie pokonywane będą przez uczestników konkursu. Emocje walczących o atrakcyjne nagrody operatorów na pewno udzielą się widzom tego niepowtarzalnego wydarzenia, którzy będą mogli również spróbować swoich sił na tym samym torze.

W ramach bardzo bogatego program pokazów tegorocznej Opolagry, zwiedzający będą mogli zapoznać się z pokazem mycia maszyn po zakończeniu prac polowych przy użyciu środków HYPERIN. Akademia Opon Grasdorf pozwoli odpowiedzieć na pytania dotyczące doboru właściwego ogumienia dla maszyn rolniczych.

Tradycyjnie towarzyszący Opolagrze pokaz zbioru zielonek, zostanie w tym roku wzbogacony o Valtra/ Fendt – Anderwald Silesia Show, czyli prezentację możliwość najnowszych modeli ciągników Valtra i Fendt we współpracy z różnymi rodzajami maszyn zielonkowych.

W trakcie wystawy Opolagra 2018 marka DEUTZ-FAHR zaprezentuje bogaty wybór stosowanych w ciągnikach układów napędowych. Podczas polowych pokazów i jazd testowych z wykorzystaniem różnych modeli ciągników DEUTZ-FAHR, każdy z zainteresowanych będzie miał okazję bezpośredniego zapoznania się z ich możliwościami.

Redakcja topagrar Polska przy wsparciu organizatora, DLG Agrofood, przeprowadzi pokaz pt. „Ciągnik idealnie przystosowany do pracy z ładowaczem czołowym”. Jego celem będzie dynamiczna prezentacja montażu i demontażu ładowacza, z omówieniem błędów popełnianych najczęściej przy tej czynności. Pokaz obejmował będzie 6 różnych marek ciągników.

Kolejnym wydarzeniem na tegorocznej Opolagrze będzie prezentacja, która dotyczyć będzie technologii zagospodarowania ziarna po zbiorach „Zachowaj plon/ co po zbiorach – współczesne magazynowanie”. Na pokazie zostaną przedstawione współczesne maszyny ułatwiające pracę przy przeładunku, transporcie mechanicznym i pneumatycznym, urządzenia do napowietrzania i kontroli ziarna. Wszystko będzie się odbywało w oparciu o nowoczesną infrastrukturę magazynową – konstrukcje, ściany i zbiorniki. Demonstracja ma przybliżyć technikę składowania, wiedzę na temat rozładunków pożniwnych przy pomocy maszyn i ich efektywnego wykorzystania.

Atrakcją tegorocznej Opolagry będzie pokaz praktycznej i automatycznej dokumentacji prac polowych za pomocą systemu ActiveDoc firmy 365FarmNet. Jednocześnie odbędzie się premiera biologicznego systemu zwalczania omacnicy prosowianki w kukurydzy, za pomocą nowego aplikatora kapsułek TRICOSAFE BIOCARE zawierających kruszynka. Jest to aplikator zamontowany na specjalistycznym dronie.

Kolejną atrakcją prezentowaną przez AGROCOM Polska będzie praktyczne przedstawienie systemu SCDI (Smart Crop Damage Identyfication) wspomagającego szacowanie szkód łowieckich za pomocą dronów. Jest to rozwiązanie nagrodzone pierwszym dla polskiej firmy medalem DLG Innovation Award podczas największych na świecie targów techniki rolniczej AGRITECHNICA 2017.

Na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt oraz malowniczy konkurs młodych hodowców. Tradycyjnie podczas Opolagry będzie można wygrać atrakcyjną nagrodę. Te i inne atrakcje już 15-17 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim.  Oprac. ag

Polecane dla Ciebie:

article icon

Husaria: nasz pomysł na pole bez kamieni

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii