Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Zielony Demo Tour John Deere

09.07.2018

Drukuj

Zielony Demo Tour John Deere

Artykuł dostępny

Nic tak nie obrazuje możliwości sprzętu jak pokazy polowe. Z tą właśnie myślą firma John Deere zorganizowała Demo Tour, w którym prezentowała nowe sieczkarnie serii 8500i.

r e k l a m aNowe maszyny mają szereg modernizacji w porównaniu z poprzednimi modelami. W sieczkarniach zmodernizowano podbieracz, który zyskał dwustronny napęd. Dodatkowo zwiększono o 25% prześwit między walcami wciągającymi masę, co ma wpływ na wydajność sprzętu.

Pracująca na pokazach maszyna była wyposażona w czujnik HarvestLab oraz system monitorowania i dokumentacji plonu HarvestDoc. System, oparty na spektroskopii w bliskiej podczerwieni, analizuje skład skoszonych roślin, dokonując ponad 4 000 pomiarów na sekundę. Dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest przekazanie informacji na temat wyników pracy maszyny oraz parametrów zebranego plonu.

Polecany artykuł

New Holland w zbiorze paszSieczkarnie serii 8500i są wyposażane w nowe przekładnie Pro Drive, dzięki czemu możliwe są oszczędności paliwa. Maszyna osiąga maksymalną prędkość przejazdową przy zredukowanych do 1400 obr./min obrotach silnika. Dodatkowo podczas pracy, kiedy maszyna wyjeżdża z łanu obroty silnika są różnisz redukowane na uwrociach.

Podczas Demo Tour zbierano zielonkę z lucerny i traw. Łącznie maszyna przepracowała ponad 180 hektarów, zbierając 1,3 tys. ton mokrego plonu. Prędkość pracy oscylowała w granicach od 13 do prawie 20 km/h.

ptPolecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii