Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Technika budowlana>

Brama do garażu w gospodarstwie

Obrazek

Oferta bram przemysłowych na rynku jest bardzo różnorodna. Stojąc przed jej wyborem nie zawsze wiemy na jaki produkt się zdecydować, a tak naprawdę wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze, w jaki sposób będzie użytkowana brama i z jaką częstotliwością? Jaki typ bramy ze względu na warunki zabudowy należy wybrać: segmentową, roletową, a może przesuwną czy harmonijkową? Czy pomieszczenie w której będzie zamontowana jest ogrzewane czy nieogrzewane? Udzielenie odpowiedzi na te pytania pozwoli dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Jan Beba7 października 2021, 21:42

Do pomieszczeń, gdzie ma być zapewniona najwyższa termoizolacja polecamy bramę MakroPro Therm 2.0 wykonaną z panelu 60 mm o współczynniku przenikania ciepła Up=0,33 [W/m2] – mówi Maciej Perz z firmy Wiśniowski.


Maciej Perz Wiśniowski

Brama ta w standardzie wyposażona jest w system izolacyjny ThermoSet. Jedną z najważniejszych kwestii jest bezpieczeństwo użytkowników, dlatego istotnym elementem bramy MakroPro 2.0 jest hamulec bezpieczeństwa, w przypadku zerwania lin nośnych. Wysoki poziom ochrony zapewnia również system antypodważeniowy. Blokuje on możliwość podniesienia płaszcza bramy od zewenątrz.

W pomieszczeniach nieogrzewanych lub wielkogabarytowych najlepiej sprawdzą się bramy przesuwne. Dzięki zastosowaniu dwóch szyn prowadzących bramy znajdą zastosowanie w obiektach aż do 16 000 [mm] szerokości.

W obiektach bardzo eksploatowanych najlepiej sprawdzą się bramy serii MakroPro 2.0  wyposażone w automatykę GFA z topowym obecnie napędem SE 8.6 FU , który zapewni najwyższą kulturę pracy.

Jeśli natomiast chcemy zamontować bramę w obiekcie w którym znajdują się suwnice lub różnego rodzaju ciągi techniczne najlepiej sprawdzą się automatyczne, aluminiowe bramy roletowe, które nie potrzebują wolnej przestrzeni podsufitowej

Pamiętajmy jednak, że wybór odpowiedniej bramy, to nie wszystko, należy również zadbać o poprawne jej zamontowaniePicture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)