Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Technika budowlana>

Fotowoltaika zintegrowana z blachą - SolRoof

Obrazek

Choć każdego miesiąca na dachach polskich domów montowane są tysiące instalacji fotowoltaicznych, to nie wszystkim do gustu przypada wizja pokrywania eksponowanej części dachu konstrukcją pod moduły PV. Z rozwiązaniem tego problemu przychodzi producent blaszanych pokryć dachowych BP2, który pod marką SolRoof oferuje system fotowoltaiczny, połączony z prostym panelem blaszanym Fit o grubości 0,5 mm. 

Jan Beba31 maja 2023, 10:43
Zintegrowane pojedyncze panele fotowoltaiczne Fit Volt mają szerokość 558 mm i długość do 2040 mm i są dopasowywane wizualnie do modułowych paneli dachowych Fit. Dzięki temu, nawet gdy zdecydujemy się na pokrycie panelami Fit Volt części dachu, cała powierzchnia pokrycia prezentuje niezaburzoną elegancką formę. Moduł fotowoltaiczny ma 36 ogniw, a moc znamionowa wynosi 175 W i można go zamontować już na dachu o nachyleniu 15°.

System SolRoof, który premierę miał na targach Budma 2023 w Poznaniu, oprócz paneli dachowych składa się z optymalizatorów energii SolarEdge, dzięki czemu użytkownicy mogą liczyć na maksymalną wydajność paneli bez względu na padające cienie lub zabrudzenia, co w tradycyjnych modułach fotowoltaicznych może zmniejszać wydajność całej instalacji.

Funkcja Safe DC minimalizuje zagrożenia, spowodowane przepięciami prądu i obniża temperaturę pracy paneli, wydłużając ich żywotność. Optymalizatory są montowane przy krawędzi dachu, co ułatwia dostęp.

Energia pozyskana z dachu

Warto zaznaczyć, że całe okablowanie związane z instalacją znajduje się pod pokryciem dachu, w specjalnie zaprojektowanych stalowych profilach. Producent wskazuje na praktyczne korzyści płynące z zastosowania zintegrowanych z dachem paneli, w postaci oszczędności czasu i środków na montaż i serwis. Ponadto na system SolRoof obowiązuje jedna gwarancja producenta, a wszelkie czynności montażowe i serwisowe wykonywane są przez autoryzowanych dekarzy. W efekcie nie ma konieczności ustalenia wykonawców odpowiedzialnych za błędy montażowe powstałe na poszczególnych etapach.

SolRoof oferuje także aplikację mobilną, która podobnie jak w przypadku innych instalacji fotowoltaicznych, umożliwia stały monitoring funkcjonowania dachu. Pozwala ona na śledzenie w czasie rzeczywistym informacji na temat energii pozyskiwanej z dachu oraz wykorzystywanej przez obiekt. Przez aplikację można m.in. optymalizować wykorzystanie energii.

Jan Beba


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)