Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl

Skandynawski dach na wsi

Obrazek

Blachodachówka panelowa Fiord to najnowsza propozycja firmy Blachy Pruszyński. Co wyróżnia nową panelówkę?

Jan Beba2 listopada 2020, 11:31

Podczas budowy czy remontu szukamy pokrycia dachu, które przetrwa wiele lat bez potrzeby przeprowadzania poważniejszych napraw. Dachówka ceramiczna, bitumiczna czy blachodachówka? Jeśli liczymy na lekkie pokrycie w atrakcyjnej cenie to najlepszym rozwiązaniem będzie blachodachówka. W tym zakresie firma Blachy Pruszyński proponuje najnowszą blachodachówkę Fiord, którą charakteryzuje ciekawe przetłoczenie tworzące rysunek na dachu w stylu skandynawskim. Pokrycie w tych miejscach nie jest jednak do końca płaskie – ma drobne, podłużne wypustki, które poprawiają sztywność całego panelu.

Jak zaznacza producent, tego typu przetłoczenie wzmacniające zwiększa odporność paneli na odkształcenia wynikające z dużych różnic temperatur czy urazów podczas montażu. Blachodachówka ma moduł o długości 350 mm i mimo zdecydowanych kształtów, sprawdzi się na dachach domów (i nie tylko) w mniejszych miejscowościach. Jej panelowa forma ułatwia montaż pokrycia.

Moduły o szerokości użytkowej 1110 mm dokładnie do siebie pasują, dzięki czemu połączenie między panelami jest niemal niewidoczne. Ich nieduża masa (4,7 kg/m2) ułatwia transport i składowanie, ale trzeba pamiętać o należytym zabezpieczeniu przed wilgocią. Firma dodaje, że montaż przebiega sprawnie, gdyż panele są symetryczne, a więc mogą być układane (w zależności od uznania dekarza) od prawej lub lewej strony.

Inną zaletą panelówek jest szybka realizacja zamówienia. Blachodachówki takie są bowiem produkowane masowo – dzięki jednakowym wymiarom modułów. Oznacza to, że dostępne są na magazynie producenta praktycznie od ręki.

Każda blachodachówka powinna być zabezpieczona powłoką dekoracyjno-ochronną. Nadaje ona odpowiedniego koloru, tworzy pożądana fakturę oraz połysk lub jego brak. Najważniejszą jednak cechą takich lakierów jest zapobieganie powstawania korozji stalowego rdzenia. Powłoki różnią się od siebie składem i najczęściej są to poliestry, poliuretany lub połączenie obydwu materiałów, co nazywane często jest powłoką hybrydową. Blachy Pruszyński w swojej ofercie ma nową powłokę poliestrową TopMat: gruboziarnistą, matową warstwę ochronną o grubości 35 µm z wyższą wytrzymałością na mikropęknięcia i rozwarstwianie. Producent udziela na tę powłokę 20-letnią gwarancję  estetyczną i 35-letnią gwarancję techniczną.


1 z 2
Firma Blachy Pruszyński proponuje najnowszą blachodachówkę Fiord, którą charakteryzuje ciekawe przetłoczenie tworzące rysunek na dachu w stylu skandynawskim.

Firma Blachy Pruszyński proponuje najnowszą blachodachówkę Fiord, którą charakteryzuje ciekawe przetłoczenie tworzące rysunek na dachu w stylu skandynawskim.

2 z 2
Blachy Pruszyński w swojej ofercie ma nową powłokę poliestrową TopMat: gruboziarnistą, matową warstwę ochronną o grubości 35 µm

Blachy Pruszyński w swojej ofercie ma nową powłokę poliestrową TopMat: gruboziarnistą, matową warstwę ochronną o grubości 35 µm

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy