Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Technika budowlana>

Tańsze wymienniki ciepła ITB Climate Air2-DS

Obrazek

Świnie i drób produkują dużo ciepła, które teraz zwykle opuszcza oborę poprzez powietrze wentylacyjne. Jak działa nowy wymiennik ciepła  ITB Climate Air2-DS?

Jan Beba7 czerwca 2023, 06:00

Standardowy wymiennik ciepła AIR2-DS firmy ITB składa się z bardzo długich, poziomo ułożonych lameli. Ostatnio firma ITB Climate opracowała nową wersję wymiennika ciepła Air2-DS, z bardzo krótkimi lamelami. Wersja ta jest odpowiednia dla obór dla świń i drobiu w klimacie umiarkowanym. Dzięki wymiennikowi ciepła hodowcy zwierząt odzyskują ciepło z obiektów, które mogą wykorzystać i zaoszczędzić energię. Producent podkreśla, że nowy wymiennik ciepła jest o ok. 25% tańszy w zakupie, ma prostszą konserwację i obsługę.

Powietrze wychodzące z budynku inwentarskiego jest przeciągane obok lameli. Powietrze napływające jest dokładnie zasysane przez te same lamelki, a następnie wdmuchiwane do obory. Dzięki krzyżowaniu się strumieni zimnego powietrza wchodzącego i ciepłego wychodzącego następuje wymiana ciepła. Dzięki odzyskowi ciepła z wymiennika ciepła AIR2-DS hodowcy zwierząt gospodarskich zmniejszają zużycie energii nawet o 60%. Wykorzystując odzyskane ciepło, tworzą lepszy i jednolity klimat w oborze o optymalnej temperaturze i wilgotności. Zwierzęta lepiej rozchodzą się po całej przestrzeni i odczuwają mniejszy stres.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ten artykuł pochodzi z wydania 05/2023

czytaj więcej

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)