Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technikum na topie>

Agrar–adept pomoże Ci w nauce!

Obrazek

W uzupełnieniu do naszej nowej rubryki, z którą wystartowaliśmy w styczniowym numerze "top agrar Polska" prezentujemy poniżej karty ćwiczeń.

Jacek Daleszyński25 grudnia 2015, 06:14

Są one przeznaczone dla uczniów szkół rolniczych i nauczycieli jako pomoc dydaktyczna. W pierwszej odsłonie zawierają one przykłady wyliczania wiosennych, całkowitych dawek nawozów azotowych dla różnych upraw, pobrania azotu z zakładanym plonem ziarna i nasion oraz potrzeb nawozowych roślin (azot) w oparciu na przewidywanym plonie. Ćwiczenia zawarte w kartach są ponumerowane w taki sposób, żeby można było korzystać z poprzednich wyliczeń podczas wykonywania kolejnych ćwiczeń.

Zachęcamy nauczycieli techników rolniczych do darmowego pobierania i powielania kart ćwiczeń i do korzystania z nich w ramach działalności edukacyjnej.

Sprawdź swoją wiedzę z "top agrar Polska"!

Karta 1 – Pobieranie azoty przez rośliny

Karta 2 – Wiosenna dawka azotu

Karta 3 – Obliczanie dawki nawozu azotowego na wiosnęPicture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)