Przywieźli wiedzę i doświadczenie

Kolejna grupa 50 uczniów ze szkół rolniczych z całego kraju miała okazję przez 3 miesiące zdobywać nową wiedzę i doświadczenie w niemieckich gospodarstwach rolnych.

r e k l a m a

Okazją do podsumowania tegorocznej, już 20 edycji, praktyk organizowanych przez Towarzystwo Umiejętności Rolniczych (TUR) było spotkanie połączone z wręczeniem certyfikatów poświadczających ukończenie praktyk zorganizowane dziś (20.11.2015) w Poznaniu. W tym roku w niemieckich gospodarstwach rolnych szkoliła się grupa 50 uczniów. Taka praktyka to prawdziwa szkoła rolniczego rzemiosła – większość z praktykantów przydzielono do gospodarstw pojedynczo, a więc trzeba było wykazać się nie tylko zapałem do pracy ale i znajomością języka niemieckiego. Jak stwierdził Piotr Szymański z TUR, wyjazd oprócz wiedzy rolniczej daje uczniom również możliwość obycia się za granicą.
Praktyki organizowane są wspólnymi siłami Towarzystwa Umiejętności Rolniczych, Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Izby Rolniczej Dolnej Saksonii oraz Ośrodka Szkoleniowego DEULA. Tegoroczna edycja współfinansowana była również ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS +. Dzięki temu uczestnictwo w programie nie wiązało się dla uczniów z dodatkowymi kosztami.
Nabór na przyszłoroczną edycję praktyk rusza już wkrótce.
Oprac. gi.

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Tagi:

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii