Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Przywieźli wiedzę i doświadczenie

20.11.2015

Drukuj

Przywieźli wiedzę i doświadczenie

Artykuł dostępny

Okazją do podsumowania tegorocznej, już 20 edycji, praktyk organizowanych przez Towarzystwo Umiejętności Rolniczych (TUR) było spotkanie połączone z wręczeniem certyfikatów poświadczających ukończenie praktyk zorganizowane dziś (20.11.2015) w Poznaniu. W tym roku w niemieckich gospodarstwach rolnych szkoliła się grupa 50 uczniów. Taka praktyka to prawdziwa szkoła rolniczego rzemiosła – większość z praktykantów przydzielono do gospodarstw pojedynczo, a więc trzeba było wykazać się nie tylko zapałem do pracy ale i znajomością języka niemieckiego. Jak stwierdził Piotr Szymański z TUR, wyjazd oprócz wiedzy rolniczej daje uczniom również możliwość obycia się za granicą.
Praktyki organizowane są wspólnymi siłami Towarzystwa Umiejętności Rolniczych, Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Izby Rolniczej Dolnej Saksonii oraz Ośrodka Szkoleniowego DEULA. Tegoroczna edycja współfinansowana była również ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS +. Dzięki temu uczestnictwo w programie nie wiązało się dla uczniów z dodatkowymi kosztami.
Nabór na przyszłoroczną edycję praktyk rusza już wkrótce.
Oprac. gi.

r e k l a m a

Polecane dla Ciebie:

article icon

Mikroelementy wspomogą zimowanie

Czytaj

Galeria zdjęć

Podsumowanie praktyk TUR
Podsumowanie praktyk TUR
Podsumowanie praktyk TUR
Podsumowanie praktyk TUR

Tagi:

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii