Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Testy>

Test ciągników: Case IH Farmall 85 C pod lupą redakcji

Obrazek

Ciągniki o mocy 80–95 KM to chętnie kupowane modele. W większych gospodarstwach pełnią rolę ciągnika pomocniczego, a w mniejszych głównego konia pociągowego. Oceny indywidualne rozpoczynamy od Case IH Farmall 85 C.

Paweł Twardowski20 grudnia 2017, 06:00

Ciągnik wyposażony jest w 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem i intercoolerem. Jednostka napędowa ocenianego traktora spełnia normy emisji spalin IIIB dzięki wykorzystaniu filtra cząstek stałych (DPF).

Silnik współpracował z dość prostą przekładnią oferującą 24 przełożenia w obu kierunkach. Traktorzysta ma możliwość zmiany jednego przełożenia pod obciążeniem, a na główni dźwigni zmiany biegów jest dodatkowy przycisk do obsługi sprzęgła. Podobała nam się obsługa WOM z 3 prędkościami końcówki. Układ hydrauliczny zasilany jest pompą o wydatku ponad 63 l/min. Case IH Farmall oferuje wygodną, cichą i klimatyzowaną kabinę wykonaną z dobrych jakościowo materiałów.Oczywiście podczas naszego testu ciągnik był poddany różnym próbom. Prócz prac polowych z wykorzystaniem 3-skibowego obracalnego pługa i agregatu uprawowego o szerokości roboczej 3,6 m sprawdziliśmy bordowy traktor na hamowni.

Wykresy mocy i momentu oraz zużycia paliwa Case IH Farmall 85 C


O mocnych i słabych stronach oraz o tym, jak Case IH Farmal 85 C wypadł pod względem spalania i czy rzeczywiście silnik rozwijał deklarowaną przez producenta moc przeczytacie Państwo w styczniowym numerze top agrar Polska od strony 120.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Test ciągników: Oceniamy Claasa Atosa 340
Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)