Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Testy>

Test ciągników: Oceniamy Claasa Atosa 340

Obrazek

Kolejnym ciągnikiem biorącym udział w naszym teście był Claas Atos 340. Zastanawialiście się jak na tle konkurencji wypadł zielony traktor?

Paweł Twardowski21 grudnia 2017, 06:00

Claas Atos 340 to bogato wyposażony model. Jako jedyny w naszym zestawieniu miał przedni podnośnik i WOM, co zwiększa możliwości wykorzystania ciągnika do różnych prac polowych. Pod maska zielonego traktora pracuje 4-cylindrowy silnik FARMotion o pojemności 3,8 litra. Jednostka napędowa charakteryzowała się szerokim zakresem stałej mocy.W testowanym modelu układ przeniesienia napędu stanowiła mechaniczna skrzynia biegów oferująca 20 przełożeń w obu kierunkach. Na dźwigni zmiany biegów był przycisk do obsługi sprzęgła, dzięki czemu przy zmianie przełożeń nie trzeba wciskać nożnego pedału.
Ciągnik oferował pełen pakiet prędkości WOM, które wybierało się z wykorzystaniem dwóch dźwigni. Podnośnik był sterowany elektronicznie a na obu błotnikach były przyciski do zewnętrznej obsługi ramion podnośnika.

Wykresy mocy i momentu oraz zużycia paliwaWięcej  szczegółowych informacji w styczniowym numerze top agrar Polska na stronie 122. Z artykułu dowiecie się Państwo, o tym jak wypadł silnik Claasa pod względem spalania oraz co nas urzekło tym ciągniku, a co uważamy, że producent mógłby poprawić.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Test ciągników: Case IH Farmall 85 C pod lupą redakcji
Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)