ARR przyjmuje wnioski o płatność

ARR przyjmuje wnioski o płatność

Od 1 stycznia 2017 r. do oddziałów terenowych Agencji Rynku Rolnego można składać wnioski o płatność w ramach unijnego wsparcia na ograniczenie produkcji mleka.

r e k l a m a

Producenci, którzy ograniczyli dostawy mleka w I okresie: październik, listopad, grudzień 2016 r., mogą składać wnioski do 14 lutego 2017 r. Ważne jest złożenie wniosku w terminie, a data jego złożenia to dzień, w którym wniosek wpłynie do Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego. Pracownicy Agencji apelują, by nie zwlekać ze złożeniem dokumentów na ostatnią chwilę.

Minimalna wielkość ograniczenia dostaw to 1500 kg. Wtedy producent ma prawo ubiegać się o pomoc, która jest przyznawana do 50% (wartość maksymalna) ilości mleka, które zostało sprzedane do skupu w okresie referencyjnym.

Przypomnijmy, że program wsparcia producentów mleka ograniczających dostawy ogłosiła w lipcu 2016 roku Komisja Europejska w ramach tzw. pakietu wsparcia rolnictwa. O unijną pomoc mogą się ubiegać rolnicy we wszystkich krajach Wspólnoty.  al

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii