Ceny bydła znowu niższe!

Ceny bydła znowu niższe!

I znowu, niestety, sprawdziły się prognozy skupujących – już połowa lipca i mamy zapowiadane 2 tygodnie temu dalsze spadki cen. Najwięcej staniały krowy i byki; cena jałówek jeszcze się trzyma.

r e k l a m a

W drugim tygodniu lipca mamy przewidywane dalsze spadki cen - średnio o 20–30 groszy. Tanieją zwłaszcza krowy; jest ich na rynku sporo, a Holandia – największy importer ograniczyła dość mocno zakupy. Upalna pogoda na południu Europy i sezon wakacyjny sprawiają, że popyt na wołowinę znacznie zmalał. Efektem jest niższa cena byka. Jeszcze tylko cena jałówek jest w miarę stabilna.

–  Mamy obecnie sytuację, gdy podaż zdecydowanie przewyższa popyt. W ciągu 3 tygodni cena byka i krowy spadła o około 50 groszy. Być może to jeszcze nie koniec. Poprawy sytuacji można się spodziewać najwcześniej za 3-4 tygodnie – usłyszeliśmy w jednym ze skupów.

Spada cena bykaZ przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, że aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 12,70 zł netto/kg, a najniższa to 12,05 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 8,00 zł netto/kg, a minimalnie 6,20 zł netto/kg.

Krowy coraz niżej


Krów na rynku wciąż jest pod dostatkiem. Ich cena znów lekko spadła. Najwyższa cena za krowę w wadze poubojowej to już 11,50 zł netto/kg , a najniższa 10,20 zł netto/kg. W wadze żywej za krowę producent otrzyma maksymalnie 5,60 zł netto/kg, a minimalnie 4,90 zł netto/kg.    mwie

Fot. Sierszeńska

Zobacz wszystkie ceny skupu bydła w kraju!
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii