Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>

Cielaki uciekły z gospodarstwa i utknęły nad Biebrzą

Obrazek

Stado cieląt utknęło na bagnach nad Biebrzą koło miejscowości Rutkowskie. Strażacy od rana 4 stycznia poszukują zwierząt które uciekły z gospodarstwa rolnego i przepłynęły przez rzekę.

8 stycznia 2021, 18:27
Kilka cielaków z jednego z gospodarstwa we wsie Rutkowskiego oddaliło się w kierunku Biebrzy i utknęło na rozlewiskach. Od rana 4 stycznia prowadzona była akcja poszukiwawcza, którą ostatecznie przerwano.

Akcja poszukiwawcza mogła zakończyć się już 4 stycznia, ale… nie pozwoliły na to same zwierzęta. Już w poniedziałek strażacy zlokalizowali cielaki, ale te nie dały się złapać i na widok zbliżających się do nich strażaków w łodziach, przestraszone uciekły. Akcję przerwano z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe.

Następnego dnia poszukiwania młodych krów zostały wznowione. Tym razem także z
udziałem drona wyposażonego w kamerę termowizyjną. Niestety i to nie pomogło. Zwierząt nie udało się odszukać.

Służby podejrzewają, że cielaki znajdują się teraz na terenie Biebrzańskiego Parku
Narodowego.

W akcję poszukiwawczą zaangażowane są jednostki: Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Łomży, OSP Wizna strażacy z komendy wojewódzkiej PSP w Białymstoku oraz OSP Jeziorko i OSP Nowy Cydzyń, który pokonuje mokradła w specjalnej amfibii.

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl
Fot. Pixabay


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)