Dobra cena w skupach

Dobra cena w skupach

Lekko spadła w porównaniu do ubiegłego tygodnia cena młodego bydła, ale i tak jest nadal dobra. Wciąż utrzymuje sie duży popyt na krowy, co przekłada się na stosunkowo wysoką cenę.

r e k l a m a

W tym tygodniu na rynku pojawiło się nieco więcej towaru (młode bydło), stąd lekkie korekty cen w dół. Nie jest to jednak, jak twierdzą skupujący, dłuższy trend, bo wystarczy że towaru będzie trochę mniej, a cena znów pójdzie w górę.

Zapotrzebowanie na wołowinę wysokiej jakości z krajów EU jest ostatnio dość duże i tak będzie zapewne aż do początku wakacji – prognozują w skupach.

Byki w wadze żywej nawet po 8 zł/kg


Z przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, że aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 13,00 złnetto/kg, a najniższa to 12,25 zł netto/kg.

W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 8,00 zł netto/kg (od wielu miesięcy po raz pierwszy taka kwota w naszej sondzie!), a minimalnie 6,40 zł netto/kg.

Krowy wciąż wysoko!

Cena krów ku zadowoleniu hodoców nie spada, a nawet znów lekko rośnie. Skąd zapotrzebowanie na wołowinę nie najwyższej przecież jakości? Jak dowiedzieliśmy się za ten "boom" odpowiada ... Holandia. Tamtejsze zakłady przetwórcze zaopatrują praktycznie całą Europę dostarczając wyręby wg prefernecji kulinarnych danego kraju.

Najwyższa cena za krowę w wadze poubojowej to 11,90 zł netto/kg, a najniższa 10,40 zł netto/kg.
W wadze żywej za krowę producent otrzyma maksymalnie 5,60 zł netto/kg, a minimalnie 5,00 zł netto/kg.  

Zobacz wszystkie ceny skupu bydła w Twojej okolicy – sonda cenowa!

 mwie
fot. Sierszeńska

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii