Dopłata do jałówek i mleka - kiedy nabór?

Dopłata do jałówek i mleka - kiedy nabór?

Agencja Rynków Rolnych ogłosi nabór wniosków na 2 dni przed planowanych terminem ich przyjmowania – informuje MRiRW w odpowiedzi nadesłanej do „top arar Polska”.

r e k l a m a

Trwa procedowanie projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych sektorach hodowlanych.

Jak w odpowiedzi na nasze pytania wyjaśnia biuro prasowe MRiRW, 29 czerwca br.  dokument został przyjęty przez Radę Ministrów w trybie obiegowym i z datą 3 lipca br. został skierowany do podpisu przez Prezesa Rady Ministrów. Kolejny krok to ogłoszenie i wejście nowych przepisów w życie. Zgodnie z treścią dokumentu ma ono nastąpić z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Za realizację zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych sektorach hodowlanych będzie odpowiadała Agencja Rynku Rolnego. Ta ma podać do publicznej wiadomości na stronie internetowej ogłoszenie o naborze wniosków o udzielenie pomocy, nie później niż 2 dni przed dniem planowanego rozpoczęcia terminu składania tych wniosków. Ogłoszenie ma zawierać dokładny termin rozpoczęcia składania wniosków. Póki co znany jest tylko ostateczny termin ich przyjmowania tj. do 31 lipca 2017 roku.

Biuro prasowe MRiRW potwierdziło, że zgodnie z projektowanym rozporządzenia pomoc dla producenta mleka na zakup jałówek hodowlanych ras mlecznych będzie udzielana do nie więcej niż 30 zakupionych zwierząt.

Dodatkowo: „W przypadku niewykorzystania środków finansowych przeznaczonych na udzielenie pomocy na zakup jagniąt lub owiec oraz jałówek hodowlanych ras mlecznych” – dokument przewiduje pomoc dla producenta mleka z tytułu zmniejszenia sprzedaży mleka. Obejmuje on okres od 1 lutego 2017 r. do 30 kwietnia 2017 r. w stosunku do analogicznego okresu w 2016 r.     

Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

opr. i fot: mj

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii