Holendrzy muszą zredukować stada

Holendrzy muszą zredukować stada

Holendrzy nie mają wyjścia – muszą zmniejszyć produkcję mleka. Problemem jest przekroczony przez ostatnie 3 lata poziom emisji fosforanów, który dla Holandii wynosi 173  mln kg. Jeśli hodowcy nie zmniejszę emisji – UE nałoży ostre sankcje finansowe.

r e k l a m a

Do rządu holenderskiego wpłynął projekt, którego rozpoczęcie jest planowane na 2017 rok. Jego wartość to 50 mln euro, z czego 23 mln euro ma pochodzić z kasy UE, 7 mln da rząd holenderski, a 25 mln przemysł mleczarski.
Jeśli plan ten wejdzie w życie, może spowodować znaczną redukcję liczny holenderskich krów (o 175 tys. sztuk pogłowia, co stanowi 11% ) a co za tym idzie redukcję dostaw mleka.
Osiągnięcie redukcji emisji fosforanów wiąże się ze zmniejszeniem obsady zwierząt (z odszkodowaniem), karami dla tych, którzy produkują więcej mleka niż określone ilości referencyjne i zmniejszeniem udziału fosforu w paszach. Spodziewany efekt wszystkich działań to redukcja emisji fosforanów o 8,2 mln kg.

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii