Holo-krowa, co to takiego?

Holo-krowa, co to takiego?

Holograficzna krowa ma przysłużyć się studentom podczas zajęć z hodowli bydła. Młodzi zootechnicy w sali wykładowej zobaczą trójwymiarową krowę.

r e k l a m a

Projekt Bovine Hololens, to najnowsza technologia Mixed Reality, która ma na celu wsparcie programu nauczania na Harper Adams University.

Microsoft HoloLens to pierwszy w pełni samowystarczalny komputer holograficzny z systemem Windows 10. Pracownicy uniwersyteccy po raz pierwszy zobaczyli wizualizację Bovine HoloLens przy pomocy specjalnych okularów. Bez nich nie można niestety zobaczyć hologramu krowy. Kiedy Anthony Chadwick z firmy programowej The Webinar Vet przyniósł na Uniwersytet cały sprzęt i udowodnił, że można obejrzeć krowę od każdej strony, a obraz można zapisać, powiększyć lub zmniejszyć, wykładowcy wpadli na świetny pomysł. 
Alison Pyatt , wykładowca w dziedzinie nauk o zwierzętach, prowadzi rozmowy ze specjalistami od grudnia ubiegłego roku, aby opracować zdjęcia pomagające w nauczaniu anatomii bydła. 
- Poszliśmy z całym zespołem do firmy Microsoft, dostarczyłam ilustracje i notatki z wykładów i zajęć praktycznych. Rozmawialiśmy o tym, jak wykorzystać teorię w praktyce, żeby mogła pomóc studentom w nauce. Obecnie mamy już obraz krowy, szkieletu i układu krwionośnego. Skupiliśmy się teraz na budowie wymienia - mówi Alison Pyatt
Holo-krowa będzie ciekawą alternatywą dla przyszłych zootechników i lekarzy weterynarii jeśli działanie sytemu zostanie rozbudowane przez dodanie kolejnych układów organizmu zwierzęcia. Wspomoże pracę wyobraźni i przyspieszy naukę. 
Więcej informacji znajdziesz na stronie www.harper-adams.ac.uk/ 
Na podstawie www.harper-adams.ac.uk
dkol
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii