Krowie przeciwciała na ludzkie choroby?

Krowie przeciwciała na ludzkie choroby?

Nowoczesna medycyna sięga po wszystkie możliwe metody walki z chorobami. W tym po przeciwciała pozyskane od krów.

r e k l a m a

Przeciwnicy hodowli zwierząt często nie zdają sobie sprawy, że poza mięsem i mlekiem pozyskany od bydła z produktów ubocznych produkcji powstaje mnóstwo ułatwiających życie towarów. W tym takie, które mogą uratować zdrowie (a nawet życie!) ludzi. Dla przykładu, insulina i glukagon pomagają diabetykom i chorym na hipoglikemię. Prolaktyna, szpik, chrząstki, mączka kostna, heparyna, zastawki - to tylko niektóre z pozyskanych od krów elementów, które służą ludziom.Innowacyjne pomysły są na porządku dziennym - i nie ma się czemu dziwić. Amerykańska firma biofarmaceutyczna stawia kolejny krok w wykorzystaniu potencjału hodowli bydła i chce krowimi przeciwciałami walczyć z wieloma ludzkimi chorobami.

SAB Biotherapeutics przy użyciu zaawansowanej technologii produkować przeciwciała do walki z takimi schorzeniami jak grypa, cukrzyca, Ebola, Zika a nawet nowotwór. W wielkim uproszczeniu, krowie komórki zostaną wystawione na działanie odpowiednich szczepionek i wyprodukują przeciwciała, które razem z plazmą krwi zostają wyizolowane i wysterylizowane. I gotowe - przeciwciała do walki z ciężkimi chorobami mogą stać się rzeczywistością.Nowa jednostka badawcza już rozpoczęła pierwsze badania kliniczne dotyczące walki z grypą. Krowy są gotowe, by produkować przeciwciała - 20% eksperymentalnego stada może pokryć światowe zapotrzebowanie na leki. Obecnie w jednostce Trans Ova Genetics w stanie Iowa utrzymywanych jest 35 krów, które w krótkim czasie zostaną przeniesione do zabezpieczonej, bioasekurowanej obory na specjalnej fermie. Firma jest w stanie powiększyć stado do nawet 400 osobników, zatrudniając przy nim około 40 osób.To niesamowite, jak ogromny krok postawiliśmy w rozwoju medycyny - a to dzięki niezwykłym zwierzętom, jakimi są krowy, które na co dzień dostarczają nam nie tylko podstawowych, potrzebnych składników pokarmowych, ale mogą bezpośrednio przyczynić się do poprawy zdrowia. Rozwój branży w kierunku wsparcia medycyny to bardzo dobry pomysł, który pokazuje, że nie ma powodów, aby obawiać się modyfikacji genetycznych i nauki.

al na podst. thecattlesite
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii